Dúl a plakátháború, ez pedig eléggé feltűnő, hiszen óriásplakátokról van szó, melyek igen nagyok és feltűnőek, ez igazolja a létüket.
Ami nagy, az feltűnő, ami óriás, az meg nagyon feltűnő.
(Ezúttal) tekintsünk el a politikai üzenetek tartalmától, most tényleg lehet választani a kijelentések közül, azonban ahogy az internetes felületeken, hírportálokon, fórumokon jól érzékelhető: a viták és hozzászólások immár nem csupán tartalmi jellegűek, a megjegyzések zöme a kormány legújabb, a reformok eredményeit taglaló plakátok esetében már a formáról is szólnak.
Erre ugyanis a neten felnőtt és digitális dimenzióban létező nemzedék igen kényes. Meglepetten tapasztalja például, hogy a mostanság kihelyezett, a „leghivatalosabb” helyről megrendelt hirdetések grafikai kivitelezése sok esetben – mondjuk ki – igencsak egyszerű. A világhálót beterítő képes illusztrációk láttán alapvető szakmai hiányosságokat fedezhet fel a közönség, tehát a célközönség is.
Ne beszéljünk most arról, hogy a minimálbérről nyilatkozó férfiember láthatóan túl van a nyugdíjkorhatáron (már megemelten is túl van), tehát ránézésre az üzenet eleve nem túl hiteles, inkább egy nyugdíjjal kapcsolatos mondat illene hozzá.
De az, hogy olyan színvonalon használják a szakemberek a photoshop nem túl ismeretlen technikáját, ahogy egy tízéves is használná, az már gáz. Egy átlagos tízévesre gondolok persze, mert egy érdeklődő alsós azért igényes.
Tehát először az a sokat emlegetett forma, aztán az üzenet, a tartalom, Együtt járnak ők kéz a kézben. Főleg akkor, ha jó nagyok.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















