Gazdag programok színesítették idén is városunkban az augusztus 20-i ünnepséget: a Dobó téren volt díszünnepség, térzene és utcabál, debütált az „Eger Szimfonik Live”, leleplezték a bloggoló Jumurdzsákot (ezúttal Németh Kristófot), és minden eddiginél látványosabb volt a tűzijáték.
Rétvári Bence beszédében kiemelte: augusztus 20-án nem elsősorban a magyar államiság létrejöttéről emlékezünk meg, hanem Szent István királyunkról. Minden országnak legelőször saját kultúrája, szokásai és jogrendszere megvédéséhez van joga és Szent István okos államférfiként amikor – elsősorban nyugat felől – veszély fenyegette Magyarország szuverenitását, megvédte az országot – fogalmazott az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.
Habis László köszöntőjében hangsúlyozta: egy ünnep arra is alkalmat ad, hogy végiggondoljuk életünket, sorsunk alakulását, és válaszokat keressünk arra, mit kell tennünk „szeretett városunkért”, Egerért.
Idén is kitüntették Eger kiválóságait, a minden korábbinál látványosabbra „sikeredett” tűzijáték előtt és után koncertek szórakoztatták a vendégeket.
Tekintse meg videó-összefoglalónkat, a tűzijáték 2:19-nél kezdődik :)!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















