Lépjen kapcsolatba velünk

Így ünnepelte Eger az államalapítást – videó

Tvbelyeg augusztus20 eger

Így ünnepelte Eger az államalapítást – videó

Ez a cikk több, mint 10 éve és 10 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Gazdag programok színesítették idén is városunkban az augusztus 20-i ünnepséget: a Dobó téren volt díszünnepség,  térzene és utcabál, debütált az  „Eger Szimfonik Live”, leleplezték a bloggoló Jumurdzsákot (ezúttal Németh Kristófot), és minden eddiginél látványosabb volt a tűzijáték.

Rétvári Bence beszédében kiemelte: augusztus 20-án nem elsősorban a magyar államiság létrejöttéről emlékezünk meg, hanem Szent István királyunkról. Minden országnak legelőször saját kultúrája, szokásai és jogrendszere megvédéséhez van joga és Szent István okos államférfiként amikor – elsősorban nyugat felől – veszély fenyegette Magyarország szuverenitását, megvédte az országot – fogalmazott az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.

Habis László köszöntőjében hangsúlyozta: egy ünnep arra is alkalmat ad, hogy végiggondoljuk életünket, sorsunk alakulását, és válaszokat keressünk arra, mit kell tennünk „szeretett városunkért”, Egerért.

Idén is kitüntették Eger kiválóságait, a minden korábbinál látványosabbra „sikeredett”  tűzijáték előtt és után koncertek szórakoztatták a vendégeket.

Tekintse meg videó-összefoglalónkat, a tűzijáték 2:19-nél kezdődik :)!

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Bulvár kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL