Volt már tervben extrémsport-park, meg új klub is, de kudarcba fulladtak az elképzelések. Most úgy tűnik, az Egri Kulturális és Művészeti Központ lesz az ingatlanegyüttes gazdája.
Érdekes előterjesztésre bukkantunk a közgyűlés anyagok között. Jelesül a jó ideje üresen álló Egal és Egrix jövőjére vonatkozó dokumentumra. Ismert: egy időben extrém sportegyesület kívánta üzemeltetni a helyet, aztán arról jöttek a hírek, hogy az OTI Orvosi Turizmus Iroda Zrt. viszi majd a helyet. Ám hiába szóltak a hírek mindenféléről, csak nem történt semmi. Eddig.
Mint az anyagban szerepel: „Az ingatlan együttes sorsáról tartott egyeztetések rávilágítottak arra, hogy az elmúlt években szigorodó jogszabályok miatt a volt EGAL ingatlana jelenlegi állapotában nagy létszámot befogadó, biztonságos ifjúsági szórakozóhelyként nem üzemeltethető. A bevont szakemberek (tűzoltó, biztonságtechnikus, mélyépítő, hangtechnikus, vendéglátós) véleménye szerint a szükséges beruházások (pl. bejárat szélesítése, új bejáratok nyitása a befogadható létszám növelése érdekében, hő- és füstelvezetés biztosítása, tűzgátló ajtók beépítése, mellékhelyiségek rekonstrukciója, az amortizálódott technikai és vendéglátó-ipari berendezések pótlása, parkfelújítás) több tízmillió forintos beruházást igényeltek volna. Hasonló volt a helyzet az EgriX-ben, ahol az elhasználódott extrémsport eszközöknek és az épületnek is több millió forintos felújításra lett volna szüksége. Ezekre az önkormányzatnak nem volt számottevő forrása.”
Ekkor lépett elő az OTI, amely a tervek szerint létrehozta volna az EX Park központot, olyan elemekkel, mint a Klub Lent, a Klub Fent és a Klub Kint. Használták volna az egykori MÁS-t, lett volna klubhelyiség, kiállítótér, meg fitneszterem is. A lényeg azonban a volna. Az OTI pályázott, egyeztetett az önkormányzattal, végül azonban a Zrt. 2015. júliusában jelezte, hogy „forrás hiányában nem tudja megvalósítani a tervezett beruházásokat”.
Polgármesteri javaslatként kerül most a testület elé, hogy intézményi keretek között működtesse a továbbiakban az ingatlanegyüttest a helyhatóság. Az egykori EGAL/Egrix, no meg a park az EKMK-hoz kerülne, s „továbbra is ifjúsági, kulturális, sport, rekreációs és szabadidős célt szolgálhat majd” – szerepel az előterjesztésben.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















