Bár Marty McFlyként talán még sokáig nem légdeszkázhatunk a Városháza előtt a Dobó téren, azért egy pécsi fejlesztőcég napokban tartott egri bemutatója után felcsillant a remény, hogy a nem is olyan távoli jövőben elektromos kerékpárokon és rollereken suhanhatunk városunkban.
Az egri önkormányzat azért hívta meg a pécsi Public Bike System Kft-t, hogy a fejlesztők bemutassák a város döntéshozóinak és civil szervezeteinek az elektromos kerékpáros közösségi közlekedési rendszerek fejlesztésben és működtetésében elért eredményeiket, tapasztalataikat.
Habis László polgármester hírportálunknak elmondta, hogy a bemutatóra azért került sor, mert az önkormányzat folyamatosan keresi azokat a modern, környezetbarát megoldásokat, amelyekkel fejleszteni tudja Eger közösségi közlekedését.
A tájékoztatón elhangzott: Kaposváron – amelynek lélekszáma hasonló Egeréhez – két hete már működik ilyen rendszer csaknem 50 közbringa-állomással és mintegy 600 eletromos rollerrel, kerékpárral.
Számítások szerint uniós források bevonásával mintegy 800 millió forintból lehetne létrehozni hasonló közlekedési rendszert Egerben.
Tekintse meg videónkat az eseményről:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















