Három csomópontból kettő nemrég elkészült: új kanyarodó sávokat alakítottak ki és bővítették a jelzőlámpás-rendszert.
Szeptemberben beszámoltunk arról, hogy a Közlekedés Operatív Program keretében elnyert forrásból három egri csomópontot újítanak fel a közlekedés biztonságának növelése érdekében.
Magyarországon összesen 11 pályázat kapott 23 milliárdot a biztonságos közlekedést segítő beruházásokra, ebből 3 Egert érinti, ahol közel 365 millió forintot használhattak fel korszerűsítésre.
Azóta a három beruházásból kettő elkészült: a 25-ös és a Szvorényi út közötti szakaszon új kanyarodósávokat alakítottak ki 147 millió forintért, Felnémeten a 25-ös útnál a Tárkányi úti csomópontot korszerűsítették, ami 70 millió forintba került.
A 25. számú főút Mátyás király úti szakaszán (a „Kispostánál) még tart a felújítás, új jelzőlámpás közlekedési rendszer épül ki 147 millióért.
Nézze meg videónkat, hogyan működnek az új csomópontok, illetve hogyan áll az utolsó beruházás:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















