Egri főiskolások debütálnak a szerdán megnyíló Jelentés című kiállításon, amelyet a Kepes György Szakkollégium rendez 25 éves fennállása alkalmából az ARKT Művészeti Ellátóban.
Hargitai Fanni és a Gyászkeretes lányregény.
A főiskolás lány most először vesz részt kiállításon, ahol több munkáját is bemutatja.
Az egyik, három részből álló munkám egy ún. „craft” – ez konkrétan hímzés, a címe gyászkeretes lányregény – magyarázza művét. Mint mesélte: általában feketében, vagy nagyon a paszteles árnyalatokban gondolkozik, de gyakori ennek a kettőnek a kombinációja is; továbbá gyakran él a „keretezéssel”, amelynek a leküzdése egyszemélyes kihívás a számára.
Maga a munka egy korábbi szórakozásnak a továbbgondolása, a társas kapcsolataim akkoriban nem igazán alakultak úgy, ahogy szerettem volna, így megalapítottam az egyszemélyes „sad girl club”-omat – mondja.
Színátmenetes háttérre szomorú szöveg írt fel, amelyek egyben viccesek is, mint például: „bárcsak lenne valaki, aki kinyomkodja a vállamon azokat a pattanásokat, amiket én nem érek el”.
A kiállításra ezekből a szövegekből választottam hármat, és kihímeztem őket, utalva a munka szigorúan női jellegére – idézte fel. Hozzátette: a hímzés pedig szintén egy önfejlesztés volt, mivel a főzést leszámítva nem foglalkoztatnak túlzottan a „női princípiumhoz” tartozó foglalatosságok, de most végül egyfajta terápiás jellege lett a munkafolyamatnak.
Hornyák András Difference című munkáját mutatja be
Andris korábban már többször is vett részt hasonló kiállításokon, de most különösen örül annak, hogy egy hosszabb ideig tartó kiállításon lehet megtekinteni a munkáit.
A munkám témaköre a mesterséges és természetes képződmények textúrájának összehasonlításán alapul – magyarázza. Kifejtette: először fényképeken keresztül igyekezett az érdekes különböző eredetű formai világot vizsgálni úgy, hogy színek elhagyásával és akár a fotók inverz képével erősítse azt az érzést , ami azonosítja bennünk, hogy ez a látvány vajon természetes eredetű-e, vagy már az emberi beavatkozás valamilyen formai jegyét hordozza magában.
Később a fényképek mellett szabad kézzel is igyekeztem ezt a különbséget megalkotni festményeken keresztül – árulta el. A megalkotást követően nem törekedtem a hű pontosságra (arra ott vannak a fényképek), hanem sokkal inkább egy lendületes kísérletezés termékei, hogy egy gesztusszerű folyamat következtében miképpen lehet ezt a különbséget reprezentálni hagyományos technikával – hangsúlyozta.
Ez a megalkotási sorozat számomra egy igazán tanulságos folyamat volt, mert minden egyes elkészített kép után úgy éreztem, hogy szélesebb perspektívából látom a boncolt témát, mint korábban – foglalta össze alkotási módszerét.
A kiállítás március 10-ig tekinthető meg az ARKT Művészeti Ellátóban. Látogass el te is, és nézd meg a kész műalkotásokat.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















