Mivel ma a Sándorok ünneplik névnapjukat, ezért bennünk is ott a remény, hogy hoztak nekünk valamit abban a bizonyos zsákban. Hiszen ahogy a mondás is tartja, most megérkezik a jó idő.
Elméletileg mostantól egy időre búcsút mondhatunk a hideg napoknak, meg úgy a télnek egészében, és ezentúl tavaszias, melegebb idő vár ránk, ami csak úgy simogatja a lelkünket. Nézzünk csak ki az ablakon, úgy tűnik jelenleg ez meg is állja a helyét.
A néphit szerint az emberek annyira áhítoztak márciusban a jó idő után, hogy Szent Péter Sándor bátyánkkal, zsákba kötve küldte el a meleget. Viszont ahogy Sanyi leérkezett a földre, a falu határában máris betért egy kocsmába, és elfeledkezett a küldetéséről.
Szent Péterhez továbbra is érkeztek az imádságok, ő pedig nem értette, hogy miért nem érkezett meg a jó idő. Így hát Józsit küldte a tékozló Sanyi, és a zsák meleg után, aki viszont ahogy a földre ért, csatlakozott Sándorhoz, és szintén a kocsmában ragadt.
Ezt követően Benedeken volt a sor, hogy fülön csípje a csélcsap fiúkat, de őt is magukkal rántották dorbézolásba. Végül az újabb küldött, Mátyás, és korbácsa hatására érkezett meg a várva várt meleg az emberekhez, amit tulajdonképpen tényleg Sándor, József és Benedek hoztak meg egy zsákban.
Élvezzük hát mindannyian Egerben is az első meleg sugarakat, és mozduljunk ki a szabadba!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















