Az ünnep végére a te húsvéti asztalod is leharcoltan nézett ki? Mindenki jóllakottan, és néhány kilóval nehezebben zárta ezt az ünnepet is? Íme, egy szakértő tanácsa a felszaladt plusz kilók ellen.
Bizonyára a húsvéti sonkából, a kaszinótojásból, és a számtalan süteményből te is jól belakmároztál, amiért nem hibáztathat senki. Tény, hogy ezek nagyon finom ételek, és melyikőnk nem csábul el ha elénk teszik őket? Benne van a pakliban, hogy ilyenkor kissé meggyarapszik a testsúlyunk is. De nyugalom, ez is helyrehozható. Böbe, az egri Böbe Fitt Stúdió edzője a következőt tanácsolja, hogy mihamarabb megszabadulj a nemkívánatos kilóktól.
Ilyenkor azt szoktam tanácsolni, hogy legyél kitartó és türelmesen próbáld elérni célodat – mesélte. Hozzátette: heti 3-4 alkalmat szánj a mozgásra, alkalmanként legalább egy órát, aki pedig még nem nagyon sportolt, az fokozatosan kezdje el a mozgást és mellette nagyon figyeljen a táplálkozására is.
A fogyás eléréséhez nem csak a mozgás szükséges, az étkezésre is fokozott figyelmet kell fordítanod. Étkezz naponta többször, ami legyen minőségi étkezés – mondta. Részletezte: kis adagokkal, magas rosttartalmú ételek fogyasztása, (zöldségek, gyümölcsök (este tilos), teljes kiőrlésű gabonák, sok folyadék (szűrt csapvíz, vagy forrásvíz), kis mértékben olajos magvak fogyasztása ajánlott. Hozzátette: a kitartó munka meghozza gyümölcsét és a felszedett kilókat te is hamar leadhatod.
Hajrá, mindent bele! 🙂
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















