Nemcsak nyolcvanas évekbeli „csebronxos” panelgyerekeknek lehetnek érdekesek ezek a fotók.
Rövid, idevágó anekdotával kezdem. A napokban lesz egy éve, hogy Orbán Viktor Egerbe látogatott, aki akkor – kevesen tudják – kiruccant a volt „Csebokszba” (most Felsővárosba) is.
Videó-újságíróként tanúja voltam, amikor érdekességképpen valaki megjegyezte neki, hogy felülről a CCCP (azaz Szovjetunió) felirat rajzolódik ki az egyik „cseboxos”panelépületből. Miniszterelnökünk hozta a formáját, és szokásos lakonikus humorával egyből rávágta: Te Jóisten, de jó, hogy nem repülővel jöttem.
Hát, most azért izgulok, hogy Orbán Viktor nehogy elolvassa ezt a cikket, mert egy igazi csebokszos ínyencségre bukkantam: egy Eger akkor és most légifotóra.
Nekem, nyolcvanas évekbeli „csebronxos”panelgyerekként hatalmas élmény volt felfedezni, hogyan nézett ki a szürke, takibácsis-lenkenénis panelrengeteg nélkül Eger északi része. Az 1969. április 27-ei légifotó tanúsága szerint sehol egy CCCP panel, Garzonház, Viadukt négysávossal, 12-es iskola, Neumann, GMSZ satöbbi, csak békés susnyások, szántóföldek, kertek, majorságok, parasztházak. Íme:
Barangold be Te is idő- azaz repülőgéppel Egert a fentrol.hu portálon!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

















