Lépjen kapcsolatba velünk

Befizetted a villanyszámlát, Bééélaaa?! avagy rés a pajzson

IMG 20160405

Befizetted a villanyszámlát, Bééélaaa?! avagy rés a pajzson

Ez a cikk több, mint 10 éve és 2 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Egyik olvasónk jelentette, hogy nem helyezte magát szolgálatba a premier napján az egyik egri szupertraffipax, mi meg kiderítettük, hogy azért, mert állítólag nincs benne áram.

Mi is beharangoztuk korábban, hogy a héten, egészen pontosan április 5-től „élesek” lesznek az ország szupertraffipaxai. Egerben két ilyen szuperkütyü sasolja az autósokat, azaz csak sasolta volna, mert egyik olvasónk beszámolója szerint a Baktai úti big bráner „nem tudta magát” szolgálatba helyezni.

Az üzembehelyezés napján a „feljelentés” hatására mi is lecsekkoltuk, így van-e. Először úgy gondoltuk „őrjítő sebességgel”, mondjuk úgy 65 kilométer per órával átszáguldunk alatta mint egy Forma1-es autó (hajtűkanyarban), mert állítólag marha gyors a rendszer: egy csomagban (élesképű,  több kameraszögű felvétellel, rendszámleolvasással, 3d-s autómodell képzésével) fel is nyomja műholdon keresztül a rendőrségnél a szabálytalankodót, aki pár napra rá már fizetheti is be a csekket.

IMG_20160405_162116

Azonban, hogy a rendőrség az üzembehelyezés előtt vajon befizette-e a saját villanyszámla csekkjét nem tudni, mi viszont végül is szemrevételezéssel (a kamera ledjének lecsekkolásával) és egy újabb „fülesnek” köszönhetően megállapítottuk, hogy tényleg vakoskodik a baktai úti őrszem, méghozzá azért mert a vasszerkezetben egyszerűen nincs áram.

Na, gyorsan írtunk minden illetékesnek (rendőrségnek, áramszolgáltatóknak), hogy magyarázzák már meg, miért nem működik a rendszer, de egy hét alatt nem sikerült válaszolniuk.

IMG_20160405_162352

Pénteken este egyébként – újabb fotók tanúsága szerint – már csillogott a led az infrakamerákban, szóval elhárult a hiba, akármi volt is az.

IMG_20160408_202803

Persze a rendőrség villanyszámla-csekk befizetésének elmaradása csak vicc a részünkről, meg pert sem akarunk, úgyhogy, amíg nincs hivatalos válasz, marad részünkről a feltételezés, hogy nyilván technikai okai lehettek a traffi diszfunkciójának.

A rendszer egyébként tényleg csúcsszuper: összehangoltan, több kamera figyeli a közlekedésünket (szabályos sávváltás, táblák, jelzőlámpák figyelembevétele, biztonsági öv használata stb.), és ha vétkezünk egy csomagba összepakolva felvétellel, adatokkal együtt műholdon máris továbbítja a központba.

Klassz, tényleg, csak hát a mellékelt ábra, mármint az egri eset megmutatta, van egy „aprócska” rés a szuperpajzson, méghozzá a delejkimaradás.

Mindenesetre reméljük, egyedi és nem általános, trójai faló jelenségről van szó.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Bulvár kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL