Soha nem emelkedett még ilyen mértékben a sportolók FB oldalainak like száma a sportainment.blog.hu elemzése szerint.
Az egri színekben úszó, kiváló sportolónknak Cseh Lászlónak például az előkelő 15. helyet sikerült megcsípnie a listán. Biztos legutóbbi sikerei is hozzájárultak ehhez, mindenesetre több mint 20 ezres „fácsés” rajongótáborával olyan világklasszisokat előzött be mint Erdei Madár Zsolt, Besenyei Péter, Görbicz Anita, vagy a szintén Egerbe igazolt Szívós Márton.
Utóbbi kiválóságunk, 10 ezres táborával jelenleg még kissé sereghajtónak minősül a 26. helyen, de a riói olimpia beindulásával és a ZF-Eger férfi vízilabda csapatának (remélhetőleg) BL-győzelmével lesz ez még jobb is. Mindenestre mi szurkolunk neki ezerrel!
Az FB elitlista élén szintén egy úszó klasszis áll, naná, hogy Hosszú Katinka. Ez persze nem meglepő, az már annál inkább, hogy 3 hónap alatt – amikor is összeugrott Kiss Lászlóval, széttépte a 12 milliós szerződését és kiderült, nem indul az OB-n – 44 ezer rajongóval lett nagyobb az oldala. Nagyjából tehát egy Eger méretű várossal többen követik, mint tavaly decemberben. Különösen nagy számnak tűnik ez akkor, ha azt nézzük, hogy a vizsgált 65 sportoló összesen volt képes 64 ezer újabb like-ot szerezni. Ennek közel 70 százaléka Katinkánál landolt.
A sportainment.blog.hu részletes elemzésének érdekessége még, hogy a sok botrány nem ingatta meg az úszók iránti szeretetet. Inkább a szövetség nevét tépázza, és ki tudja hol van még a vége. Mindenestre a BOL-DOG tévedés, a Hosszú Katinka-ügy, Kiss László lemondása, a Vizes VB arculata és a szervező bizottság ingatlana körüli ügyek nem éppen a poztív megítélést segítik.
Az élbolyban szinte semmi változás: Hosszú Katinkát Szalai Ádám focista, Michelisz Norbi, Jakabos Zsu, Dzsudszák, Berki Krisztián (nem a herevasalós, hanem a tornász!), Kovács Ági, Talmácsi Gábor követi.
A nagy vesztes viszont Gyurta Dani, mert tavaly decemberben még több mint 53 ezres rajongó táborral rendelkező oldala eltűnt. Ezzel a decemberi 9. helyről mostanra visszaesett a 48. helyre. Biztos megvan az oka, hogy egy 53 ezres rajongói oldal miért tűnik csak úgy el.
Dehogy pozitívan, az alábbi kép láttán inkább happy enddel (vagy inkább finissel) fejezzük be a cikket: bár nem egri vonatkozású a hír, de a Kucsera családnak (a világbajnok kajakozó Gábornak és „brutáljónő” feleségének a kézilabdás Szabinának bejött az Édes Élet. Kucsera Gábor a drogbotrányát követően már nem lapátol versenyszerűen, Szabina azonban – ahogyan és amennyit a bulvárhírekből tudhatunk – még egy-két edzésre és meccsre azért el-ellátogat. Így elsősorban nem a sporteredményeknek köszönhető a drasztikus emelkedés, hanem annak, hogy a TV2 celebműsorában, az Édes Életben is szerepelnek.
Részletes elemzéseket, további sztár-érdekességeket a sportainment.blog.hu-n olvashatsz.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!



















