Lépjen kapcsolatba velünk

Ágyi poloskák és óriási béremelés az egészségügyben.

Kórház

Ágyi poloskák és óriási béremelés az egészségügyben.

Ez a cikk több, mint 9 éve és 6 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

2017 a béremelés folytatásának éve lesz az egészségügyben – mondta Rétvári Bence az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára. 252 milliárd forint, ennyi ment az előző években kórházkonszolidációra.

Rétvári Bence közölte, jelentős béremelés indult az egészségügyben, amely mind az orvosoknál, mind a szakdolgozóknál folytatódni fog a következő években is. Emlékeztetett arra, a 2016-ban indult béremelés az orvosoknál idén és jövőre is 107 ezer forintos. A szakdolgozóknál az idei emelkedés átlagosan 26,5 százalék, jövő novembertől 12 százalék, az utána következő két évben pedig 8-8 százalék lesz – részletezte.

Interjú Rétvári Bencével, a Közigazgatási és Igazságügyi minisztérium politikai államtitkárával. Újságíró: Jankovics Soma

Rétvári szerint 2017 a béremelések éve lesz. Fotó: Origo

A többéves bérfejlesztési program azért indult, mert a kormány szeretné megbecsülni az egészségügyben dolgozók munkáját – mondta az államtitkár. Hozzátette, hogy ez olyan mértékű emelés, amely a mindennapokban is érezhető. Rétvári Bence kiemelte, hogy az alapbérek emelkedésével szintén nőnek az úgynevezett mozgóbérelemek (ügyeleti és készenléti díj, műszakpótlék) is. A jövő évi béremelésre 82,5 milliárd forint a költségvetési forrás – mondta. Közölte, a 2012-2013-as béremeléssel együtt a szakdolgozók fizetése öt év alatt megduplázódik.                                         A kórházkonszolidációra térve az Emmi parlamenti államtitkára elmondta, idén 70 milliárd forint jut az intézmények zavartalan működésének biztosítására.
Ebből 45 milliárd forintot a lejárt szállítói tartozások kiegyenlítésére fordíthatnak a kórházak, 15 milliárdot pedig különböző hatékonyságnövelő intézkedések végrehajtására költhetnek pályázat útján. Ezeken felül további 10 milliárd forint az Egészségbiztosítási Alap gyógyító-megelőző kasszájába kerül, amelyből például a járóbeteg-ellátás, az onkológiai ellátás fejleszthető, vagy nagyobb értékű gyógyszereket lehet beszerezni.
Rétvári Bence kiemelte, hogy az előző években 225 milliárd forintot fordítottak kórházkonszolidációra. Az elmúlt napok nagy visszhangot kapott kórházi történéseire (halálesetek, ágyi poloska egy kórházi osztályon) vonatkozó kérdésre válaszolva Rétvári Bence azt mondta, amit a kormány működésfejlesztési támogatásként tudott adni, azt megadta. Azért, hogy hasonló esetek ne fordulhassanak elő, a kórházi menedzsmentnek van dolga – tette hozzá.
 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Gazdaság kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL