Átadták az egyedülálló tófürdőt Demjénben kedden. A 200 milliós beruházást önerőből finanszírozták. Ám a nyitás egy picit csúszik.
A keddi megnyitón még azt ígérték, hogy ma kinyitja kapuit a legújabb demjéni „csoda” wellnes központ, ám megtudtuk a nyitás egy picit csúszik. Úgy tudjuk, hogy egy cső elfagyott ez az a technikai ok ami miatt egyelőre még nem lehet használni a komplexumot. A szakemberek folyamatosan dolgoznak, azon vannak, hogy a nagyközönség mielőbb birtokba vehesse a gyönyörű pihenőparkot és a medencéket – tudta meg lapunk. Az is elképzelhető, hogy már ma délután kinyitnak. Laptársunk a Heves Megyei Hírlap azt írta, hogy december 25-től lehet majd használni a medencéket. Egyébként évente 100-200 ezer vendégre számítanak a demjéni termál tó komplexumban, amely a termálkútból feltörő 76 celsius fokos gyógyvizet hasznosítja újra. Nyitrai Zsolt Eger és térsége országgyűlési képviselője a keddi megnyitón elmondta, 2010 óta folyamatosan nőnek a turizmus bevételei. – Hazánk a turizmus területén is erősödik, 2016-ban mind a vendégek száma, mind a vendégéjszakák száma, mind a szállásdíj bevétel, valamint a szálláshelyek összes bevétele növekedni tudott a korábbi évekhez képest. A KSH központi statisztikai hivatal nemzetközi felmérése szerint a külföldi turisták száma is szépen nőtt – jelentette ki.
A 3,5 hektáros területen elterülő szabadtéri fürdőt, csúszdákkal, fürdőházzal, szaunával és egyéb kiszolgáló egységekkel szerelték fel. Az 5000 négyzetméteres élményparkban évszaktól függetlenül várják a látogatókat. – Mintegy 300 öltözőszekrény van, valamint a Hévízihez hasonlóan a tó közepén egy fürdőház található – mondta Rácz József, az Egri Korona Borház ügyvezető igazgatója.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!





































