Szerdán rendezték meg az első térségi fordulóját a Vigyázz, kvíz, Hungarikum! című vetélkedőnek, amit a Heves megyei Önkormányzat szervezett. Egerben hét csapat indult, melynek tagjait felső tagozatos általános iskolások és középiskolások alkották.
Február 15-én a Heves Megyei Önkormányzat a Heves megyei értékeket és a magyar kultúrát népszerűsítő, kétfordulós vetélkedőt indított el Vigyázz, kvíz, Hungarikum! címmel, melyre a megyében tanuló általános iskolák felső tagozatosait és középiskolásait várták.
A vetélkedő célja a Heves Megyei Értéktárban szereplő nemzeti értékek megismerése volt, továbbá az ifjúság identitástudatának megerősítése, ezáltal a nemzeti értékeink és hagyományaink megőrzése a következő generációk számára. A verseny során a diákok alapvető ismereteket szerezhettek a megye irodalmi, turisztikai, művészeti, természeti és gasztronómiai értékeiről. Az induló csapatoknak kvízkérdésekre kellett válaszolniuk a hazai illetve Heves megyei értékekkel kapcsolatban, továbbá készíteniük kellett egy kreatív marketingkoncepciót, melyet majd a döntő alkalmával prezentálnak.
Iskolánként legfeljebb két csapat és egy tartalék csapat nevezhetett. (Egy csapat, csak egy térségi vetélkedőn indulhatott!) A verseny első fordulóját február 15. és 17. között rendezik meg Egerben. A megyei döntő február 23-án Egerben, a Megyeházában lesz. A főnyeremény az lesz, hogy a győztes csapat marketingkoncepciója megvalósul.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
































