Elérkezett a Jug Dubrovnik elleni szerda esti összecsapás. Ha az Eger győz, második helyen zárja a csoportkört a Bajnokok Ligája főtábláján.
Dabrowski Norbert szerint nem a pozíció, hanem a presztízs a mérkőzés tétje. Ne felejtsük el azt sem, hogy mekkora lélektani többletet jelenthetne úgy nekivágni a hétfőn kezdődő bajnoki döntőnek a Szolnok ellen, hogy legyőztük a Bajnokok Ligája cím védőjét. A világ egyik legjobb csapata lesz az ellenfél, így minden sportrajongó örülhet, hogy ilyen mérkőzések színtere az egri uszoda.
Apropó sportrajongók! Frenetikus volt a hangulat az OB-I középszakaszának zárómeccsén. Edzők, játékosok nyilatkozták utána, hogy milyen sokat jelentett számukra a tömött lelátóról feléjük áradó szeretet. Tudják ezt már az ellenfeleink is. Egerben nemcsak a vízben küzdő klasszisokkal, hanem a közönséggel is számolni kell. Ahogy arra Dabrowski Norbert is emlékeztetett, ezért nyilatkozta a Barceloneta edzője:
– Egerben befújják a labdát a hálóba a szurkolók, ha kell – mondta.
Az egri csapat most nagyon egyben van, sok mindenre képes lehet.
Nem hiába mondta a csapatkapitány, a világklasszis teljesítmények sorozatát bemutató Braniszlav Mitrovics, hogy a Dubrovnikról mindig az jut eszébe, már lassan tíz éve nagyon erősek.
– Mindig ott vannak a legjobbak között, de mi nyerni akarunk, s nemcsak szerdán – fogalmazott.
HAJRÁ EGER!
ZF-Eger – Jug Dubrovnik, szerda, 20:30, Bitskey Uszoda.
A további részleteket az egri vízilabda csapat oldalán olvashatjátok el.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















