Olaszországban, Cascia városában augusztus 5- től augusztus 12-ig rendezik meg a női elit Európai Uniós Bajnokságot.
Tizennyolc nemzet (Bulgária, Csehország, Anglia, Franciaország, Németország, Dánia, Finnország, Görögország, Írország, Olaszország, Litvánia, Moldova, Lengyelország, Svédország, Törökország, Wales, Hollandia, Montenegró, Magyarország) 90 sportolója áll a kötelek közé – írja az agriasport.hu.
A magyar válogatott egyhetes olaszországi edzőtáborozással hangolt a viadalra.
– A verseny előtti ráhangolódás volt az elmúlt egy hét lényege – mondta Kovács Mária vezetőedző.
– A munkát sajnos jelentősen befolyásolta az, hogy gyakran 40 fok feletti hőmérsékleteket mértek Assisiben és el lehet képzelni, hogy ennek megfelelően hány fok lehet az edzőteremben, ahol az olasz és a bolgár bokszolók is együtt szenvedtek. Kedvezően alakult a mögöttünk álló hét abból a szempontból is, hogy a sérülések elkerülték a lányokat, a súlya mindenkinek rendben van. A magyar válogatott öt fővel nevezett – tette hozzá.
A 60 kg-os súlycsoportban Oláh Eszter képviseli a magyar színeket, aki az Egri Városi Sportiskolából érkezett.
Borítókép – Archív fotó: Nemes Róbert
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














