Magyar szempontból két vereséggel folytatódott az olaszországi Casciaban a női Elite Európai Uniós bajnokság.
Az 54 kg-ban már az éremért mérkőzött Szűcs Szabina és a francia Mancini, a tavalyi Eb bronzérmese.
– Az első menet egyértelműen Szabináé volt – értékelte a történteket Kovács Mária vezető edző, aki szerint Szűcs megvalósította a kidolgozott taktikát, folyamatosan kívülről bokszolt, próbálta kimozgatni az ellenfelét, hogy a francia támadást indítson, amibe Szűcs beleverdesett. Ennek ellenére a győzelem elmaradt, legalábbis a pontozók másként értékelték a meccset – írja az Agriasport.
A 60 kg-ban Oláh Eszter (Egri Városi Sportiskola) nehezebb ellenfelet nem kaphatott volna, mint a finn Mira Potkonen, akivel az éremért bokszoltak. A 37 éves finn hölgy riói olimpia bronzérmeseként fizikailag sokkal erősebb volt és Esztert a második menet közepén kiszámolták. A finn jutott az elődöntőbe, Oláh Eszter az 5. helyen végzett.
Eredmények, 54 kg:
Delphine Mancini (FRA) – Szűcs Szabina 5-0
60 kg:
Mira Potkonen (FIN) – Oláh Eszter, döntő fölény a 2. menetben (RSC 2:39).
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














