Az Európai Tanács és az Európai Bizottság közös kezdeményezésére 2003. óta az Igazságszolgáltatás Európai Napja október 25. Ezen a napon a bíróságok megnyitják kapuikat, hogy közelebb hozzák az igazságszolgáltatást az állampolgárokhoz azáltal, hogy bemutatják a bíróság szervezetét, működését.
Az Egri Törvényszék 2017. október 24-én kedden reggel 9 órától az Igazságszolgáltatás Európai Napja alkalmából előadássorozatot szervezett középiskolások részére. A rendezvényen közel 140 diák vett részt, akik összesen 5 egri középiskolából érkeztek – tájékoztatott az Egri Törvényszék sajtóosztálya.
A program fő témája az informatika világának veszélyei és a kiberbűnözés volt.
A nyílt napot dr. Nyiri Beáta az Egri Törvényszék elnöke és dr. Hajdúné dr. Ruzsics Gabriella Erzsébet az Egri Törvényszék elnökhelyettese nyitotta meg.
A törvényszék két tárgyalóteremben fogadta a diákokat. Az egyikben dr. Puskás Csilla törvényszéki titkár, dr. Bohus Nóra és dr. Farkas Regina járásbírósági fogalmazó tartott előadást. Ezek témája az internet, az informatika világa volt, érintették az adatvédelem témakörét, beszéltek a Facebook és a kiber tér veszélyeiről, valamint a szerzői jogról és az internetes vásárlásról, zene és film letöltésekről.
A másik teremben elnök asszony, elnökhelyettes asszony, Hoszné dr. Nagy Tímea törvényszéki titkár és dr. Bálint Tünde járásbírósági fogalmazó beszélgetett a gyerekekkel és a kísérőkkel. Itt szó esett a jogásszá válásról, a bírói hivatásról, a bíróságokról, valamint a 2018. január elsején hatályba lépő, új eljárási törvényekről is.
A program keretében az érdeklődők az előadások után az előadókkal és bírákkal beszélgethettek, számos kérdést tettek fel az iskolai és kollégiumi élettel kapcsolatban. Nagy volt az érdeklődés a fotók, hangfelvételek felhasználása iránt.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















