A csütörtökön rendezett ünnepélyes alapkőletétel után a tervek szerint 2020 augusztusára készül el annak az 5,61 kilométer hosszú kerékpáros útvonalnak a fejlesztése Budapest és Szentendre között, amely a jelenleg is üzemelő EuroVelo 6 nemzetközi kerékpárút magyarországi szakaszának leggyakrabban használt része.

A NIF Zrt. által kiírt közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelező HE-DO Kft.-nek a fejlesztéssel érintett szakaszokon a meglévő burkolat felújítása, a földutak leburkolása és a közvilágítás fejlesztése mellett több helyen új nyomvonalon kell kiépítenie a kerékpárutat. A munkálatok egy új, 36 méter szabad nyílású kerékpáros híd megépítésének alapozásával kezdődnek el a Dera-patak felett Szentendrénél.
A HE-DO Kft. az egészséges életmód mellett elkötelezett vállalatként nagy lelkesedéssel lát a munkához. A teljes szakaszon úgy alakítjuk ki a pályaszerkezet szélességét, vastagságát és teherbírását, hogy az 20 kilométeres sebesség mellett is maximális biztonságot nyújtson a természetkedvelő kerékpárosoknak
– mondta Sipos Zsolt, a HE-DO Kft. ügyvezetője az ünnepélyes alapkőletétel alkalmából tartott sajtótájékoztató után.
A következő 1 évben a HE-DO Kft. szakemberei többek között a Szentendre külterületi szakaszától egészen Budakalászig haladó új 2256 méter hosszú kerékpárút mellett egy pihenőhelyet alakítanak ki. A Budakalász térségében található Natura 2000 védettséget élvező Duna-parti ártéri erdőben kanyargó 2 méter széles burkolt kerékpárutat felújítják és kiszélesítik, a Duna sétányon forgalomtechnikai beavatkozásokat végeznek, és több meglévő biciklis pihenőhelyet is újjáépítenek.

Az EuroVelo 6 kerékpárút kapcsolatát az M0-ás autópályával a Gát utcán keresztül biztosítják, ahol 176 méter hosszan vegyesforgalmú burkolt utat hoznak létre és új közvilágítást alakítanak ki. A kerékpáros útvonal a Barát-patak fölött meglévő hídhoz csatlakozik, így éri el Budapest közigazgatási határát.
2020 olyan év lesz, amire a magyar kerékpárosok mindig jó szívvel emlékeznek vissza. Látványos fejlesztések történnek majd a hazai kerékpáros-úthálózatban, amire mindannyian büszkék lehetünk
– mondta Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos a Budapest-Szentendre között épülő kerékpárút sajtótájékoztatóján.
Az ünnepi beszédek után a szentendrei Strand utcában a kormánybiztos mellett Hadházy Sándor országgyűlési képviselő, Verseghi-Nagy Miklós szentendrei polgármester, Juhász Zoltán NIF Zrt. útfejlesztési igazgató-helyettes és Sipos Zsolt HE-DO Kft. ügyvezető tette le a nettó 850 millió forintból megvalósuló beruházás alapkövét.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















