Az Eger Sikeréért Egyesület (ESE) nyilvános tájékoztatás útján kívánja láttatni Eger fejlődését. Alapcéljaink között szerepel ugyanis, hogy a jelenkor eredményeit is szeretnénk bemutatni az egrieknek – jelentette ki Honfi Gábor, az egyesület elnöke pénteken.
„A teljes tagságunk és elnökségünk eredményorientált személyekből áll – folytatta -, elég ha csak Szécsi Zoltán háromszoros olimpiai bajnokra gondolok, aki elnökhelyettesként örül minden egri fejlesztésnek, s Ő maga is sokat tett már Eger sikeréért.”
A nyilvános tájékoztatást – óriásplakátokon- citylight-, valamint liftreklám felületeken láthatják az egriek. Ez öt kiemelt fontosságú fejlesztési területet érint:
Egyetemváros lett Eger
Hosszú, kemény tárgyalások eredményeként megvalósult Pyrker érsek és Eszterházy gróf álma. Liptai Kálmán 2016. július 8-án bejelentette, hogy egyetemmé vált 9000 hallgatójával és 4 campusával a korábbi Eszterházi Károly Főiskola. Fontos az az országos közvélemény-kutatás is, melyen a legszebb vidéki egyetemváros szavazáson Szeged és Miskolc után a harmadik helyen végzett Eger.
Megújul a kórházunk
Számos nehezen megvalósítható tervet követően 2015 végén végre biztosítottakká váltak a megkezdett beruházások, s a „Szervezeti és infrastrukturális beruházás – Markhot Ferenc Kórház” című projekt 7,3 milliárd Ft-os teljes költségével megújult a megyeszékhely kórháza.
A fejlesztés keretében háromszintes technológiai tömb épült, lebontották az elavult épületeket, megújult az eszközpark, korszerűbbé váltak a betegellátás feltételei.
Az új technológiai tömbben kapott helyet a sürgősségi betegellátó osztály, a központi intenzív és aneszteziológiai osztály, a tíz műtőből álló műtőblokk, az európai színvonalú központi laboratórium, a központi sterilizáló, valamint az új gyermekosztály. Dr. Vácity József főigazgató és kollektívája munkájával (a fejlesztések mellett) elnyerte a Heves megyéért Díjat. Kórházunk jelenleg is pénzügyileg stabil, kiegyensúlyozott gazdálkodást folytat.
Épül az M25-ös út
Egernek autópálya kell. Hosszú évek után az elmúlt években lendületet vett az M25-ös Egert az M3-as autópályával összekötő szakasza. Ebből 2018. november 7-e óta, az Egerből kivezető 4 km-es Andornaktályát kikerülő szakasz már használhatóvá vált.
Hatalmas segítség lesz Eger lakosságának és iparának, amikor a Füzesabony és Kál közötti szakaszon becsatlakozva rövidebb idő alatt lesz elérhető a főváros.
Az M25-ös út építése jelenleg 65%-os stádiumban halad, és várhatóan el is készül a tervezett 2020-as átadási időpontra.
Új munkahelyek a városban
Jelentősen csökkentek az elhelyezkedési gondok a térségben az új munkahelyek számának növekedésével. Ebben is kimagaslik a ZF Hungária új sebességváltó üzeme, mely 100 Millió Eurós beruházás részeként egy 40 ezer négyzetméter alapterületű új csarnokban, 8 fokozatú automata sebességváltókat gyárt, s ehhez 770 álláspozíciót biztosít a térség lakosainak. Ezzel egyben nemcsak Eger, hanem a régió legnagyobb volumenű és legtöbb munkahelyet létesítő projektjét valósította meg a ZF Hungária.
A másik jelentős munkahely teremtés a Ruag repülőgép szerkezeti elemek gyártási kapacitásának bővítése okán történt meg, amikor is a 2016 óta működő cég mára már 222 dolgozó számára biztosít munkalehetőséget.
Rekordot dönt a turizmus
Az elmúlt években jelentősen nőtt Eger idegenforgalma. Ebben jelentős szerepet játszik többek közt a vár megújulása. A közzétett statisztikák szerint Eger mindig a 3 leglátogatottabb település között szerepel, ami a konkrét számokat tekintve is évről-évre rekordokat dönt.
Az Egerben töltött vendég éjszakák növekedése egyértelműen segíti az itt élő, vendéglátással foglalkozók megélhetését. Szorosan kapcsolódik a turizmusunk kitűnő eredményeihez az a közbiztonság, ami a csökkenő bűncselekmények számából adódik, konkrétan az egyik legkedveltebb turisztikai desztinációnak tekinthető egri strand az egyik legbiztonságosabb fürdővé vált a régióban. Sokat segít ebben a folyamatos rendőrségi felügyelet.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!




















