Lépjen kapcsolatba velünk

Kiberbűnözők támadják az egészségügyi intézményeket

kiberbűnözés számítógép

Kiberbűnözők támadják az egészségügyi intézményeket

Ez a cikk több, mint 5 éve és 9 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos teendőkre hivatkozó levelekkel támadják kiberbűnözők az egészségügyi intézmények infrastruktúráit – erre hívta fel a figyelmet közösségi oldalán a Nemzeti Kibervédelmi Intézet.

Az intézet tájékoztatása szerint a kártékony elektronikus levelek feladójaként a bűnözők az Állami Egészségügyi Ellátó Központot, illetve a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházakat és Egyetemi Oktatókórházat jelölik meg. A levelek tárgyában és a csatolmányokban jellemzően a COVID-19 járvánnyal kapcsolatos teendőkre hivatkoznak, a levéltörzsben pedig valódinak tűnő, korábbi levelezésre való hivatkozással próbálják meg elérni a csatolmány megnyitását. A levelek aláírásmezőjének tartalma szintén teljesen valósághű, ami tovább nehezíti a trójai vírus felfedezését.

Az intézet teljes facebook-bejegyzését és a trójai vírus kivédésével kapcsolatos legfontosabb teendőket itt lehet elolvasni:

❗️A kiberbűnözők mostanában ismét gyakran használják az Emotet nevű malware-t: jelenleg épp egészségügyi intézmények…

Közzétette: Nemzeti Kibervédelmi Intézet – 2020. szeptember 23., szerda
Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL