A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos teendőkre hivatkozó levelekkel támadják kiberbűnözők az egészségügyi intézmények infrastruktúráit – erre hívta fel a figyelmet közösségi oldalán a Nemzeti Kibervédelmi Intézet.
Az intézet tájékoztatása szerint a kártékony elektronikus levelek feladójaként a bűnözők az Állami Egészségügyi Ellátó Központot, illetve a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházakat és Egyetemi Oktatókórházat jelölik meg. A levelek tárgyában és a csatolmányokban jellemzően a COVID-19 járvánnyal kapcsolatos teendőkre hivatkoznak, a levéltörzsben pedig valódinak tűnő, korábbi levelezésre való hivatkozással próbálják meg elérni a csatolmány megnyitását. A levelek aláírásmezőjének tartalma szintén teljesen valósághű, ami tovább nehezíti a trójai vírus felfedezését.
Az intézet teljes facebook-bejegyzését és a trójai vírus kivédésével kapcsolatos legfontosabb teendőket itt lehet elolvasni:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















