Döntött a közgyűlés Egységben a Városért képviselőkből álló többsége: Eger hitelt vesz fel és eladnak egy értékes belvárosi ingatlant.
8:59: Az önkormányzat feladattervezetéről vitáznak a képviselők. A közgyűlés elfogadja.
Lejárt határidejű közgyűlési határozatokkal kapcsolatos döntés:
Kovács Cs. Tamás (Fidesz-KDNP) : a Vicuska és Gergő szobor talapzatának támogatását korábban már megszavazták, most is támogassa a közgyűlés.
A határozati javaslatot elfogadták a képviselők.
8:51: Műanyagmentes rendezvények megtartásának előmozdításáról szóló javaslat.
Dr. Pápai Ákos (Mi Hazánk Mozgalom) felveti, hogy korábban is napirendre kerülhetett volna.
Oroján Sándor (frakcióvezető, Fidesz-KDNP): a kormány tavasszal, tél végén hirdette meg ezt a programját. Örülök, hogy Eger ebből sem marad ki.
A közgyűlés támogatja az előterjesztést.
Bursa Hungarica következő fordulójához történő csatlakozásról döntenek.
Farkas Attila (Egységben a Városért Egyesület) mi is folytatnánk ezt a programot.
Oroján Sándor (frakcióvezető, Fidesz-KDNP) évtizedek óta a városvezetés támogatja. Méltatlan azt állítani Mirkóczki Ádámnak, hogy mi akadályoznánk ezt a programot. Nem azért hagytuk el a termet, hogy ezt ne támogassák.
dr. Pápai Ákos (Mi Hazánk Mozgalom): a közgyűlés már régen megszavazhatta volna, Nagykanizsán már augusztusban döntöttek erről. Ha nem kapkodás és szakmaiatlanság lenne, akkor nem kellene roham léptekben szavazni mindenről.
A képviselők támogatták a javaslatot.
8:48: Közterület elnevezés ügyét tárgyalják.
Kovács Cs. Tamás (Fidesz-KDNP): köszönöm Minczér Gábornak, hogy dr. Ringelhann Györgyről ilyen gesztussal emlékeznének meg. Városunk egykori polgármestere még megélhette, hogy az Egri Csillag Sétányon csillagot kaphatott. Bízom benne, hogy a szemlélet, amelyet Ő képviselt, megmarad.
A közgyűlés elfogadja a határozati javaslatot.
8:41: Intézmények étkezési díjairól tárgyalnak a képviselők. A képviselők elfogadták a határozati javaslatot.
Állatokat Védjük Együtt Alapítvány működési célú támogatásának elszámolása következik.
Orosz Lászlóné (Fidesz-KDNP) arra biztat mindenkit, hogy ha kutyatartásban gondolkodik, akkor innen válasszon magának kedvencet. Sokat segítenénk az alapítványnak is ezzel.
Császár Zoltán (Egységben a Városért Egyesület): a macskaárvaházzal kapcsolatban kérdez, hogy mi lett annak a sorsa.
Orosz Lászlóné (Fidesz-KDNP): úgy tudom, hogy működik és Gál Judit korábbi képviselő karolta fel. Megkérdezem Tőle.
Dr. Pápai Ákos (Mi Hazánk Mozgalom): segítsen bárki azzal, hogy ha takarója, matraca van otthon, akkor ezeket ajánlja fel az árvaháznak.
A közgyűlés támogatta az előterjesztést.
8:32: Állami tulajdonú ingatlanok igényléséről tárgyalnak a képviselők. A határozati javaslatokat elfogadták.
Egri Polgári Lövészegylettel kapcsolatos döntés következik.
Oroján Sándor (frakcióvezető, Fidesz-KDNP) köszönjük a munkájukat, sok fiatalnak adnak lehetőséget erre a szép sportra. A fejlesztés, ami őket érinti támogatandó.
A képviselők megszavazták a javaslatot.
Emberfia Alapítvánnyal kötött bérleti szerződés meghosszabbítása kerül napirendre.
Orosz Lászlóné (Fidesz-KDNP): érkezett módosítás a bizottsági ülésen ehhez a javaslathoz, hogy ne öt évre, hanem kevesebbre hosszabbítsák meg a szerződést.
Földvári Győző (Egységben a Városért Egyesület) érkezett módosítás, ami a bizottsági tárgyalás után született.
A közgyűlés az előterjesztést támogatta.
8:27: Berecz Mátyás (alpolgármester, Egységben a Városért Egyesület): jelenleg a városnak lejáró kötelezettsége van. Ebből a helyzetből kell kiutat találni. Számos belvárosi ingatlan vár felújításra, például a Zeneiskola mögötti két nagy épület is. Nagy a felelősség, mérlegelni kell mit tud az önkormányzat felvállalni, hogy ne menjen más épületek kárára.
Az eladási javaslatot a közgyűlés elfogadta.
8:21: Oroján Sándor (frakcióvezető Fidesz-KDNP): az elmúlt egy évben nem beszéltünk erről az ingatlanról. Nincs koncepció, csak tömeges ingatlanértékesítési szándék. A gazdasági programjuk plágium és azóta sincs ilyen programja. Koncepcióra és gazdasági programra van szükség. Ennek előzménye kellene lennie. Pócs Alfréd javaslata egyébként jó, ha már hitelt veszünk fel, akkor erre fordítsuk.
Mirkóczki Ádám: nincs fedezet a költségvetésben az ingatlan felújítására.
Dr. Pápai Ákos ( Mi Hazánk Mozgalom): egyetértek dr. Pócs Alfréddal: erre használjuk a pénzt. Az ingatlan eladása nem jó döntés. Nincs garancia arra, hogy jó kezekbe kerül a belváros, ha onnan az önkormányzat kivonul.
8:00 A Média Eger közvetítése ismét csődöt mondott, jelenleg nem tudni mi zajlik a teremben.
8:04: Helyreállt a közvetítés. A képviselők már egri ingatlanok eladásáról döntenek.
Orosz Ibolya (Fidesz-KDNP) miért nem nyílt a licit? Együtt vagy külön döntenek az ingatlaneladásról.
Az ingatlanban egy magán tulajdonú üzlethelyiség is van. Az érékesítés során azért nem nyílt a licit, mert nem szeretnének akármilyen hasznosítású üzlethelyiséget oda engedni.
Orosz Ibolya (Fidesz-KDNP) a vagyonrendelet lehetőséget ad arra, hogy meghatározza mely tevékenységeket nem preferál az önkormányzat. Ez nem indoka a nyílt licit kizárásárának.
Az ingatlant elsősorban egyben értékesítenék, mert mint társasházban nem szeretne az önkormányzat szerepet vállalni.
Oroján Sándor (frakcióvezető, Fidesz-KDNP): kilóg a lóláb, nem őszinte a magyarázat az ingatlaneladásra. Mirkóczki el akarta adni a Senator-házat, majd kiderült: minden ingatlant mérjenek fel és készítsenek fel eladásra, majd Mirkóczki 20 millió forintig maga dönthet saját hatáskörben bármilyen ingatlan eladásáról, majd a Tuorinform irodát akarja eladni, most pedig egy olyan ingatlant értékesítene, aminek még hosszú évekig bérlője van. Egy bank, ami még 8 évig biztosan bérlője az ingatlannak. Most annyiért adnák el az ingatlant, amennyiért a bank 8 évig bérli.
Mirkóczki Ádám válasza: még nem adtak el egy ingatlant sem.
Mirkóczki Zita (Egységben a Városért Egyesület): korábban is foglalkozott az önkormányzat az ingatlan kérdésével, mert sokba kerül a felújítás. Most sincs erre pénz. Nem vagyok híve az eladásoknak, de a Széchenyi utcán csúnyán néz ki ez az ingatlan. Jó lenne, ha a befektető a Széchenyi utca ezen szakaszába életet lehelni.
Oroján Sándor (frakcióvezető, Fidesz-KDNP): a koronavírus miatti veszélyhelyzet alatt Mirkóczki hét ingatlant adott el a saját döntése alapján. Ne hazudjon, hogy még nem adtak el ingatlant! Mirkóczki Zita felszólalására reagálva: ne mondja, hogy nem híve az eladásnak, amikor megszavazta a Senator-ház eladását is.
Dr. Pápai Ákos (Mi Hazánk Mozgalom): a kérdéses ingatlant fel kell újítani, ha a tulajdonosi jogunktól megválunk, akkor ez a felújítás a vevőt terhelné. De számtalan esetben a vevő ennek a kötelezettségének nem tett eleget. Javasolja, hogy az ingatlant egy szakértővel együtt felmérhesse, hogy kiderüljön valójában mennyibe kerülne a felújítás. Az ingatlanban van fantázia, megtölthető élettel úgy is, hogy az önkormányzati tulajdonban marad.
Mirkóczki Ádám: nincs pénz a felújításra, mert a szakvélemény szerint födémet kell cserélni. Nincs rá fedezet.
dr. Pócs Alfréd: erre lenne érdemes hitelt felvenni, ha erre költenénk, én ezt megszavaznám.
Orosz Lászlóné (Fidesz-KDNP) módosító indítványt nyújt be: a pályáztatás helyett nyílt licitet javasol. Ha a bevételre szüksége van az önkormányzatnak, akkor tegye azt nyílt licittel.
7:45 A képviselők elsőként a költségvetés módosításáról döntenek. Kérdés, kiegészítés nem érkezett. Oroján Sándor a Fidesz-KDNP frakcióvezetője megjegyzi: hiába hívták fel a figyelmet arra, hogy az előterjesztésben hibás számok szerepelnek és rossz mellékletek vannak csatolva. Ezt azonban továbbra sem korrigálták. A képviselők megszavazták az előterjesztést.
A Katona téri parkolóház vevőkijelölési jogáról döntenek a képviselők. Dr. Fodor András az EVAT vezérigazgatója nem tesz kiegészítést. Kérdés a képviselőktől nem hangzik el. Kovács Cs. Tamás (Fidesz-KDNP) azt mondja, hogy Mirkóczki Ádám közösségi oldalán idéztek tőle gondolatokat, de a szövegkörnyezet mellőzése nélkül. A facebookon történő politizálás nem vezet eredményre és az sem, ha valamit egészen más színben próbálnak feltüntetni. Már a parkolóház épülésekor is vitatott volt a konstrukció, de nem volt más megoldás. Ezt fenntartom. Ferdítés azt állítani, hogy miattunk van még teher az egriek nyakán, mert a múltkori közgyűlés méltatlan hangvétele után kénytelenek voltak kivonulni.
Oroján Sándor (Fidesz-KDNP) ideje lenne tisztább kommunikációnak. Van hol parkolni, ha nem épül meg, akkor jó pár fejlesztést sem tudott volna kivitelezni a város. A Bajnai kormány iején kényszerpályán volt a városvezetés. Vagy így vagy sehogy. Az első számú felelősség, hogy a parkolóházat az egriek javára működtesse. Önök ezt politikai célokra használják, a választási vállalásaikat régen sutba dobták. A parkolóház ügye fontosabb a politikai csatározásoknál. Az a hat nap csúszás, ami a közgyűlés óta történt, semmin nem változtatott. Inkább más projektekkel kapcsolatban lenne ennyire következetes a városvezetés.
Keresztes Zoltán (Egységben a Városért Egyesület) vitatja, hogy a parkolóház megépítése egyáltalán jó döntés volt.
Dr. Pócs Alfréd (Egri Városvédők Egyesülete) szerint erkölcsileg nem vállalható, hogy bármilyen feltételek elé is állították a városvezetőt, elfogadta ezt a konstrukciót.
Dr. Pápai Ákos (Mi Hazánk Mozgalom) javaslatot tesz: a városi televízió készítsen egy dokumentumfilmet a parkolóház készítéséről, mert ez közérdeklődésre tart számot.
Mirkóczki Ádám (Egységben a Városért Egyesület) a célom, hogy a konstrukciót megváltoztassa.
A képviselők támogatják az előterjesztést.
7:57: Fejlesztési hitelekről döntenek a képviselők. A versenyeztetésre a bankok megtették a javaslataikat.
Oroján Sándor (Fidesz-KDNP): azért nem tudjuk támogatni, mert másfél milliárd forintos hitellel számol a város vezetése, aminek töredéke a fejlesztési hitel. Ezt valakinek vissza kell fizetnie. Mi azt halljuk a városvezetéstől, hogy nincs pénz a városkasszában. Ne vegyünk fel úgy hitelt, hogy bizonytalan a visszafizetése! Nem tudjuk támogatni.
A Média Eger élő közvetítése ismét csődöt mondott, jelenleg nem tudni mi zajlik a teremben.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















