Vasárnap este a Facebookon kezdett terjedni a hír, hogy legalább 3 farkas támadt rá egy kutyára Eger határában a Vécsey-völgyben. Az Eger Hírek a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságnál érdeklődött az esetről.
Az eddigi információink szerint a lakóházaktól körülbelül 300 méterre, az út mellett támadtak farkasok a szerencsétlenül járt kutyára. A kutya megtámadását észlelő személy legalább három farkas jelenlétéről számolt be.
A több oldalról is nyitott, folyamatos zárt kerítéssel nem rendelkező üzemi területet a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság szakembere is ellenőrizte. A helyszínen több, nagytestű kutyafélétől származó nyom volt észlelhető.
Az üzem területére a kutyát megtámadó állatok az üzem területével határos szőlők felől érkeztek, és az esetet követően arra is távoztak.
A helyszínen tartózkodó személy elmondása alapján a kutya szabadon őrizte a területet, vélhetően ugatásával magára vonta a figyelmet, nagytestű támadói játékként kezelték a kutya viselkedését, ami az esetet követően a kutya életébe került.
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság számos alkalommal felhívta a lakosság figyelmét, a nagyragadozók által lakott területen a kutyák tartására vonatkozó szabályokra is. A kóborló, szabadban tartózkodó kutyák a nagyragadozók áldozatává, táplálékává is válhatnak. Az erre vonatkozó, a konfliktusok megelőzését szolgáló anyagok az igazgatóság honlapján folyamatosan elérhetők.
A történtek tisztázása érdekében a BNPI munkatársa felvette a kapcsolatot közeli térfigyelő kamerákat üzemeltetőkkel.
Az üggyel kapcsolatban tovább folyik az adatgyűjtés, így amint friss információval rendelkezünk az esetről, természetesen azt azonnal közölni fogjuk.
Beküldött fotók:
A Bükki Nemzeti Park Igazgatósága felhívja a figyelmet, hogy amennyiben farkast, vagy farkasra utaló nyomot észlelnek, jelezzék azt az igazgatóság felé, az alábbi ügyeleti telefonszámon: +36 30 861-3808
Farkassal való találkozás esetére IDE KATTINTVA találnak tanácsokat.
Frissítés!
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság cikkünk megjelenése után az alábbi kiegészítést közölte portálunkkal:
Sajnos a megmaradt nyomok csak részben voltak azonosíthatók, ezek alapján nem dönthető el teljes mértékben az, hogy valóban farkasok támadtak-e az őrkutyára. Ugyanakkor a támadás módja és lefolyása sokkal inkább kutyákra jellemző módon zajlott le, a farkasok zsákmányolási célú támadása után gyakorlatilag nem maradt volna az őrkutyából szinte semmi.

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!