Úgy mint a legtöbb magyar nagyvárosban, úgy az egri szennyvízben is megugrott a koronavírus örökítőanyagának koncetrációja, ez azt jelenti, hogy az elkövetkezendő időszakban a fertőzöttek számának további emelkedése várható a hevesi megyeszékhelyen is a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) adatai alapján. Az operatív törzs keddi tájékoztatóján Galgóczi Ágnes, az NNK járványügyi osztályvezetője kiemelte – országszerte emelkedik a fertőzöttek száma, a magyar települések nyolcvan százaléka már érintett a járványban.
Az NNK szennyvízvizsgálatai szerint a szennyvízből kimutatható koronavírus-örökítőanyag koncentrációja négy-tíz nappal jelzi előre a növekedését, így felkészülési lehetőséget ad az illetékesek számára.
Országszerte, a tizenkilenc megyeszékhelyen, valamint több nagyvárosban végeznek méréseket (Budapesten három ponton): többek között Békéscsabán, Egerben, Kecskeméten, Szekszárdon, Tatbányán, Veszprémben és a fővárosban is növekvő tendencia figyelhető meg. Elmondható, hogy az elkövetkezendő időszakban a betegszámok további emelkedése várható.
Galgóczi hangsúlyozta, hogy éppen ezért fontos, hogy mindenki betartsa a maszkviselési szabályokat. Felhívta a figyelmet, hogy tiszta kézzel helyezzük fel a maszkot, és takarjuk el a szánkat, illetve az orrunkat. Ha pedig a maszkunk átnedvesedik, az egyszer használatosakat dobjuk ki, a textil maszkokat mosással, vasalással fertőtlenítsük.
A kormányülést követően a miniszterelnök bejelentést tesz, a koraesti órákban érdemes figyelni a híradásokat.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














