Lépjen kapcsolatba velünk

Komoly járványügyi intézkedéseket vezettek be a zavartalan működésért az Eszterházy Károly Egyetemen

Eszterházy Károly Egyetem

Komoly járványügyi intézkedéseket vezettek be a zavartalan működésért az Eszterházy Károly Egyetemen

Ez a cikk több, mint 5 éve és 7 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az Eszterházy Károly Egyetem három campusán (Eger, Jászberény és Sárospatak) több mint 6300 hallgatóval indult el az oktatás 2020 szeptemberében – mondta el az intézmény november 3-án megtartott sajtótájékoztatóján Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona rektor. Az őszi félévben a nappali tagozatos hallgatók számára – a nagylétszámú kurzusok kivételével – elsősorban jelenléti, míg a levelező tagozaton főleg távoktatás formában zajlik az oktatás. Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona, azt is hozzátette az intézkedések ellenére csekély számban ugyan, de vannak megfigyelés alatt hallgatók és a dolgozók is a koronavírus miatt. Aláhúzta, a felelősségteljes magatartása eredményeként, az egyetem működése zavartalan.

A félév megkezdése előtt az Eszterházy Károly Egyetem komoly járványügyi intézkedéseket léptetett életbe, és foglalt részletes intézményi eljárásrendbe.

Az oktatási naptár szerint az őszi szorgalmi időszak december 20-ig tart, ezt követi a vizsgaidőszak 2021. január 30-ig. A vizsgákat az aktuális járványügyi helyzetnek megfelelően személyes jelenléttel vagy online módon szervezi az intézmény. A végzős hallgatók oktatása már november végén befejeződik, ők a decemberi vizsgaidőszakot követően január 13-20. között záróvizsgázhatnak – hangzott el a tájékoztatón.

Jelenleg is zajlik a keresztféléves felvételi eljárás, november 15-én éjfélig lehet jelentkezni az Egyetem keresztféléves képzéseire. Az egyes karokon meghirdetett mesterképzésekre állami ösztöndíjas formában levelező tagozaton is várja a jelentkezéseket az intézmény. Akik jelentkezést nyújtanak be az Egyetemre, 2021. január 6-án online felvételi beszélgetésre számíthatnak. Ennek módjáról és pontos idejéről emailben kapnak értesítést a jelentkezők. Az oktatás februárban kezdődik – tette hozzá a rektor.

Mint mondta – az idei őszi nyílt napokat eddig személyes megjelenéssel tervezte az intézmény, azonban az őszi szünetet követő első rektori tanács – mérlegelve a járványügyi helyzet alakulását – az online lebonyolítás mellett döntött. Így a beiskolázási tevékenységben még nagyobb hangsúlyt kap majd az online kommunikáció, különös tekintettel a honlapon elérhető felvételi információkra. Emellett a potenciális jelentkezők, a középiskolás korosztály által használt közösségi médiafelületeken tájékoztató filmeket is közzétesz az intézmény. Az online pályaorientációt segíti a Pedagógusképző Központ által működtetett „Tervezz velünk!” weboldal (http://tervezzvelunk.uni-eszterhazy.hu) is, amellyel az intézmény segítséget szeretne nyújtani a pályaválasztás előtt álló fiataloknak.

A képen Dr. Ruszkai Csaba, Dr. Földes-Leskó Gabriella, Dr. Pajtókné Tari Ilona és Dr. Juhász Tibor. Fotó: Balogh Tibor

Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona, az Eszterházy Károly Egyetem rektora közölte: az egri campuson 25 oktató illetve dolgozó kolléga tartózkodik háziorvosi vagy hatósági megfigyelés alatt, 7-en igazolt pozitív eredménnyel. Összesen 27 hallgató érintett, közülük 14-en fertőzöttek.

Jászberényben 3 covid-pozitív hallgatói esetről tud az Egyetem, karanténban más nincs.

Sárospatakon 1 dolgozó rendelkezik pozitív covid-teszttel, illetve egy hallgató várja az utazás miatti karantén feloldását.

A járványüggyel kapcsolatos intézkedéseket az intézmény minden esetben nagy körültekintéssel, személyre szabott tanácsadással, segítségnyújtással végzi. Az Egyetem napi kapcsolatban áll a Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályával, a megyei tisztifőorvossal, az egri kórház Higiéniai Osztályával. Az Egyetem Járványügyi Munkabizottsága heti rendszerességgel, ezen túlmenően rendkívüli döntéshelyzetben tárgyal. Az intézmény a [email protected] címen a nap 24 órájában fogadja és válaszolja meg a bejelentéseket, kérdéseket. A bizottság telefonon is bármikor elérhető.

Az Egyetem épületeibe történő belépés valamint a személyes konzultációkon, gyakorlatokon való részvétel szigorú protokollhoz kötött. Kizárólag egészségesen érkezhet mindenki, kötelező a maszkhasználat és a bejáratoknál a testhőmérséklet mérés. Tünetek esetén azonnali jelentéstételi kötelezettsége van minden egyetemi polgárnak a maga és környezete védelmében, valamint a hatékony intézkedések érdekében.

Az intézmény honlapján folyamatosan frissített információk olvashatók, a hallgatók a Neptunban is értesítést kapnak az aktualitásokról. A Gyakorlóiskola működését a köznevelési intézményekre vonatkozó szabályok alapján koordinálja az intézmény, az iskola vezetősége minden egyedi esetben egyeztet az Egyetem vezetőségével.

Az egyetemi polgárok felelősségteljes magatartása és közös munkája eredményeképpen az intézmény működése zavartalan – hangzott el a sajtóreggeli zárásaként.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyetem kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL