Az Eszterházy Károly Főiskolán (illetve névelődje, a Ho Si Minh Tanárképző Főiskolán) dolgozott, tanár, docens volt. 75 éves korában, az Eger Hírek információi szerint koronavírus-fertőzés következtében hunyt el.
Dr. Rácz László Egerben született, 1945-ben. Felsőfokú tanulmányait is itt végezte, valamint a Kossuth Lajos Tudományegyetemen. Főiskolai beosztása szerint 1971-től tanársegéd, 1980-tól adjunktus, 1990-től docens, 1991-től tanszékvezető, 1999-től főiskolai tanár volt – olvasható az Eszterházy Károly Egyetem honlapján.

Kutatási témái voltak: az üregkatód sugárforrás fejlesztése, valamint a talaj és termesztett csiperkegomba fő- és nyomelemmigrációjának vizsgálata. Hosszú pályafutása alatt több kitüntetést is kapott, egyebek mellett 1995-ben miniszteri dicséretet, 1999-ben és 2004-ben Hevesy György Emlékplakettet, utóbbi évben Pro Academia Agriensi elismerésben is részesült.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














