Habár az idei év a rendezvények és az ünnepek tekintetében is rendhagyóan alakul a járvány miatt, mégsem maradnak a Füzesabonyi Járásban élő óvodások és a hátrányos helyzetű gyerekek Kis Bocs Mikulás és természetesen ajándékok nélkül. A civil szervezet idén is gondoskodik róluk.
Hagyj el egy mikuláscsomagot! – ezt a mottót tűzte most zászlajára a Kis Bocs Baba Mama Közhasznú Egyesület, ami már több mint egy évtizede rendezi meg december elején mikulás ünnepségét, melyen több száz gyereket szoktak megajándékozni. Idén is úgy gondolták, valamilyen formában eljuttatják hozzájuk az ajándékokat, úgy döntöttek, hogy a csomagokat az óvodák udvarán hagyják.

Pénteken délelőtt több mint száz csomagot adtak át a besenyőtelki óvodásoknak, bölcsődéseknek. A nap során ellátogattak még a szihalmi, mezőszemerei és az egerfarmosi óvodába is, ahol szintén “elhagyták” a csomagokat, valamint a Jó tündér szolgálat segítségével a nagycsoportosoknak LEGO ajándékokat is vittek.

Galyasné Dósa Katalin az egyesület elnöke kiemelte – nem lehet, hogy mikuláscsomag és ajándék nélkül maradjon egy gyerek is.

Délután a három évesnél kisebb mélyszegénységben élő gyerekhez látogat el a lovas fogatával és visz csomagokat és Lego játékokat a Mikulás Besenyőtelken, valamint szombaton közel száz füzesabonyi otthonba.

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















