Hat góllal kikapott a Primorac Kotortól a ZF-Eger férfi vízilabda csapata az Eurokupa zágrábi F-csoportjában. A nyolcaddöntőbe jutás szempontjából kulcsfontosságú volt a találkozó az egriek számára.
A nyitónapon a montenegrói együttes kikapott a házigazda Mladosttól, így egy ZF-siker pontot tett volna a Kotor Eurokupás szereplésére. Sajnos a győzelemtől messze volt Petrovai Márton együttese. Baksa Benedek vezérletével jól kezdtünk, majd Lőrincz előnygólját követően 3-1-re is vezettünk. Az első felvonás végére egy gólra felzárkózott Sandro Sukno alakulata, amely egy 5-1-es második negyeddel átvette az irányítást.
Térfélcserét követően a nagy küzdelemben kétszer is két gólra felzárkózott csapatunk, de ettől közelebb nem tudott kerülni. A hajrában ismét rálépett a gázra a Primorac, s végül 15-9-re megnyerte a találkozót. A vasárnap délben kezdődő Mladost Zágráb elleni mérkőzésen bravúrgyőzelem kellene a ZF-Eger továbbjutásához.
Eurokupa
F-csoport (Zágráb)
Péntek
Mladost Zágráb – Primorac Kotor 13-8 (2-3, 5-4, 1-0, 5-1)
Gólszerzők: J. Vrlics, Bukics, Viskovics, Harkov 2-2, Radu, Milos, Lazics, Dasics, Buslje illetve Perkovics 3, Draskovics, Gopcsevics, Molthen, Adzics, Matkovics
Szombat
Primorac Kotor – ZF-Eger 9-15 (4-3, 1-5, 3-3, 1-4)
Gólszerzők: Baksa 5, Lőrincz B. 2, Murisics 1, Török 1 illetve Gopcsevics 6, Matkovics 3, Draskovics 2, Crepulja 1, Macsics 1, Perkovics 1, Sztanojevics
A csoport állása: 1. Mladost Zagreb 3 pont, 2. Primorac Kotor 3 pont, 3. ZF-Eger 0 pont.
Vasárnap
12.00: Mladost Zágráb – ZF-Eger
A második számú kontinentális klubsorozatban érdekelt további magyar csapatok továbbjutásra állnak csoportjukban. A Szolnok hazai környezetben a francia Strasbourg felett diadalmaskodott 15-5-re, az OSC Kranjban a Noisy ellen nyert 14-7 arányban, míg a BVSC-Zugló Barcelonában a hazaiak ellen 10-10-es döntetlent játszott.
Forrás: Agriasport
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














