Télen megváltoznak az út- és látási viszonyok, amelyekhez a gyalogosoknak, a kerékpárosoknak és a járművezetőknek egyaránt alkalmazkodniuk kell. A közlekedésben a téli időszak tudatos felkészülést igényel – mondta el az Eger Híreknek Erdélyi Róbert, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottságának titkára.
Erdélyi Róbert kiemelte, hogy az őszi és a téli hónapokban egyre korábban sötétedik, emellett gyakran kedvezőtlenek a látási viszonyok, ezért különösen fontos a kerékpárok megfelelő kivilágítása. Kerékpárosként a közlekedési szabályok maximális betartásával, az előírásoknak megfelelően felszerelt kerékpárral (első, hátsó világítás, küllőprizma, csengő, első és hátsó fék, hátulra egy piros színű, de nem háromszög alakú prizma), fokozott óvatossággal és körültekintéssel kell közlekedni.
Lakott területen kívül éjszaka és korlátozott látási viszonyok között az úttesten láthatósági mellény viselése kötelező, de lakott területen belül is sokkal hamarabb észrevehető egy mellényt viselő kerékpáros. A sötét ruhák helyett tanácsos feltűnő színeket viselni, ugyanakkor a láthatóságot segítő kiegészítők használata is javasolt – tette hozzá Erdélyi Róbert, aki emlékeztetett, hogy minden esetben fontos a látási- és útviszonyoknak megfelelően, kellő óvatossággal közlekedni!
Ez is érdekelheti
Újra Egerben pofátlan(tan)ítottak a rendőrök – videó
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!











