Kedden egy új quaddal és a hozzá tartozó utánfutóval bővült a Füzesabonyi Szent Flórián Önkéntes Tűzoltó Egyesület járműparkja. A helyi szervezet aközött a 42 önkéntes mentőszervezet között volt, akiknek munkavégzését az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság támogatta uniós forrásból.
A 42 darab összesen mintegy 200 millió forint értékű járműveket a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében szerezte be a katasztrófavédelem, a Füzesabonyba érkezett jármű és az utánfutó értéke megközelíti a 3,5 millió forintot.

Az önkéntes tűzoltóknak a járművet Plachi Péter tű. ezredes, a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgató helyettese és Koós Zoltán alezredes, a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság polgári védelmi főfelügyelője adta át.

A quad ideális többcélú beavatkozó eszköz az önkéntes polgári védelmi szervezetek számára. Kialakítása, technikai paraméterei szélsőséges időjárási és terepviszonyok között is lehetővé teszik a kárhelyszínek megközelítését, képesek nehéz terepviszonyok között, kevésbé teherbíró talajon, valamint meredek emelkedőkön is közlekedni.

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















