A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia immár hagyományos módon az idei nagyböjtben is tartósélelmiszer-gyűjtést szervez „Tartós szeretet” címmel. A hívek felajánlásukat elhelyezhetik a templomokban az erre kijelölt helyen március 7. és 14. között.
A világjárvány következményeként családok kerültek nehéz helyzetbe, akiknek a Katolikus Karitász, mint az egyház hivatalos segélyszervezete, igyekezett segítő kezet nyújtani. A karitász munkatársai, önkéntesei és alkalmi segítői is bekopogtak a családok, az idősek ajtaján és segítettek abban és úgy, amire éppen szükség volt. Gondoskodás indult el a bátrak lelkéből, ami egy nagy szeretetteljes összefogássá vált – írták közleményükben.
A felajánlásokat a vasárnapi szentmiséken és az azt követő hétköznapokon, március 7-től 14-ig várják a templomokban. Telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk a karitász segítő munkájába. Ha hívjuk a 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk. A templomokban összegyűjtött élelmiszerek nemcsak táplálékot jelentenek, hanem üzenetet is visznek magukkal, a Gondviselő Isten kézzelfogható szeretetét a nélkülöző családokba – írta közleményében az MKPK.
Nyitókép: élelmiszercsomagokat állítanak össze a karitász munkatársai
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















