Lépjen kapcsolatba velünk

Operatív törzs: egy brit mutánssal fertőzött beteg négy másikat betegít meg

Eger utcakép

Operatív törzs: egy brit mutánssal fertőzött beteg négy másikat betegít meg

Ez a cikk több, mint 5 éve és 3 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Már nem új ágyakat, hanem komplett új részlegeket kell megnyitni a kórházakban. Elsősorban a cukorbetegségben szenvedőknél kell a koronavírus-fertőzés súlyos lefolyására számítani – hangzott el az Operatív Törzs keddi tájékoztatóján. Müller Cecília országos tiszti főorvos elmondta: Óriási sebességgel halad a harmadik hullám emelkedő szakasza, az egész világon hasonló a helyzet.

A hosszú hétvége alatt ezernél is többen kerültek kórházba. A fiatalabbakat betegíti meg a brit mutáns, egyre többen kerülnek intenzívre.

Nagyon nehéz hetek előtt állunk, szükség van az óvintézkedésre.

Müller Cecília elmondása szerint eddig 1,3 Millió embert oltottak be. Újabb adag Pfizer/BioNTech vakcina  érkezett ma az országba, szerdán 100 ezer Sinopharm érkezik. A gyártó előrébb hozta a szállítást. Az országos tisztifőorvos szerint minden nap számít.

Az országos tiszti főorvos elmondta: Új kórházi részlegeket kell nyitni a betegeknek, ezernél is többen vannak lélegeztetőgépen. A szennyvízvizsgálat is azt mutatja, hogy emelkednek a számok a jövőben.

– Ha a nem lennének mutánsok, a vakcinákkal jobban tudnánk fékezni a járványt. A héten érkezik az AstraZeneca újabb szállítmánya, ám csökkentett mennyiségben

– mondta Müller Cecília.

A kieső adagok helyett kínai és az orosz vakcinával oltanak, ezzel pótolják a kieső mennyiséget.

Mint elhangzott, annyi oltópontot nyitnak amennyi szükséges, jelenleg elegendőek a mostaniak.

A KSH szerint novemberben 15 százalék akart oltakozni, mostanra ez a szám már 46 százalékra növekedett. Müller Cecília hangsúlyozta: az egyetlen kiút a járványból az oltás.

Már 3 millióan regisztráltak, ebből 1,6 millió fő 60 év feletti

​Az AstraZeneca vakcinával kapcsolatban az Európai Gyógyszerügynökség és a WHO is megszólalt. Eddig 17 millió embert oltottak be ezzel a vakcinával, mindössze 15 trombózist és 27 tüdőembóliás esetet tapasztaltak, ám az oltások nélkül is lett volna ennyi ilyen jellegű megbetegedés. Müller Cecília hangsúlyozta: nem szabad, hogy a félelmek eltántorítsanak az oltásoktól.

A gyógyultak száma egyébként folyamatosan nő, jelenleg 356 679 fő, de az aktív fertőzöttek száma is már 155 217 főre emelkedett.  9844 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 1067-en vannak lélegeztetőgépen.

Forrás: hirado.hu

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Koronavírus kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL