A Magyarországi Evangélikus Egyház püspöki tanácsa azt javasolja az evangélikus gyülekezeteknek, hogy május elején nyissák ki a templomokat. Azonban továbbra is fokozott óvatosságot és türelmet kérnek az egyház tagjaitól, és azt javasolják, hogy április végéig online módon tartsák meg az istentiszteleteiket.
A templomok megnyitását a húsvét ünnepe utáni negyedik vasárnaptól, vagyis május elejétől tartják reálisnak, „de akkor is a bezárás előtti szigorú feltételek betartása mellett” – írták.
Ezek a feltételek a templom- és kézfertőtlenítés, minimum másfél méteres távolság megtartása, a kötelező maszkviselés, rövid istentiszteletek tartása kevés énekkel, egyelőre úrvacsora nélkül, lehetőség szerint regisztrációval – sorolták.
A püspökök azt is kérik, hogy a gyülekezetek a templomok nyitása után is közvetítsék az istentiszteleteket.
Az evangélikus templomokban március 8. óta nem tartanak nyilvános istentiszteleteket.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















