Az egészségügyben a napokban újrainduló, tervezhető műtétekhez elengedhetetlen a megfelelő mennyiségű vér és vérkészítmény – hívta fel rá a figyelmet a Semmelweis Egyetem rektora. Merkely Béla elmondta – a véradásnak nincs akadálya akkor sem, ha a valaki átesett a fertőzésen, és akkor sem, ha oltást kapott. Heves megyében a héten öt helyszínen lehet majd vért adni, az egri véradás viszont most különleges lesz, a Magyar Vöröskereszt Heves Megyei Szervezete és a ROAD zenekar közös véradást tart szerdán 13 és 17 óra között az egri Városháza üvegtermében.
Merkely Béla azt mondta: túl vagyunk a koronavírus-járvány nehezén, a harmadik hullám leszálló ágban van, így elkezdődhetnek a tervezett egészségügyi beavatkozások.
A véradásnak nincs akadálya akkor sem, ha a valaki átesett a fertőzésen, és akkor sem, ha oltást kapott. A fertőzésből történő felépülés után három héttel, míg oltás után akár már másnap lehet vért adni – mondta.
A biztonságos betegellátáshoz naponta 1500-1600 véradóra volna szükség, de a járványhelyzetben a véradók száma kicsit csökkent, 1300-1400-an adnak vért.
Rendhagyó véradás lesz Egerben a Road zenekarral
A nyár a járványhelyzettől függetlenül is kritikus időszaknak számít, ezért lenne fontos, hogy minél többen menjenek vért adni. A véradás továbbra is biztonságos, figyelnek a tumultus elkerülésére és a higiénés szabályok betartására.
Korábban írtuk:
Heti véradási helyszínek és időpontok Heves megyében
Kiemelt kép: MTI/Szigetváry Zsolt
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















