Lépjen kapcsolatba velünk

Ezt üzente Karikó Katalin az egrieknek

Karikó Katalin levele Forgó János

Ezt üzente Karikó Katalin az egrieknek

Ez a cikk több, mint 5 éve és 1 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az Amerikai Egyesült Államokban élő Széchenyi-díjas magyar kutatóbiológus, biokémikus, a szintetikus mRNS alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója, Karikó Katalin az elmúlt héten Magyarországon járt. Mint ismert a biokémikus kutatása nagy mértékben hozzájárult az első koronavírus elleni vakcina kifejlesztéséhez. Ittjártakor többek között találkozott Nyitrai Zsolttal, Eger és térsége országgyűlési képviselőjével, miniszterelnöki megbízottal is. Üzent az egrieknek is az Eger Sikeréért Egyesületen keresztül.

Az országgyűlési képviselőn keresztül, aki egyben az Eger Sikeréért Egyesület alapítója is, üzent az egrieknek. A levél tartalmát Forgó Jánoson, az Eger Sikeréért Egyesület elnökének segítségével ismerhettük meg.

Karikó Katalin levelében kiemelte – örül annak, hogy büszkék rá az egriek. Kifejtette – gyerekkorában járt utoljára Egerben, akkor, az iskolában ő volt a Dobó Katica Őrs krónikása. Az őrsi naplóban beszámolt az 1552-es diadalról, Eger védelméről, a várvédők hősi helytállásáról.

Zárszavában sikeres, boldog, vírusmentes évet kíván minden egrinek!

Korábban írtuk:

Nyitrai Zsolt: Megtisztelő volt találkoznom Karikó Katalin professzorral
Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL