Pünkösdvasárnap az egri bazilikában ünnepi szentmisét mutatott be Ternyák Csaba egri érsek. A szentmise kezdetén örömét fejezte ki, hogy a hosszú karanténidőszak után lassan kezdjük visszakapni a szabadságunkat, de mint hozzátette, az igazi szabadság, amire mi meghívást kaptunk, a keresztény ember szabadsága, amelyet a Szentlélek hoz meg nekünk.
Homíliájában a főpásztor úgy fogalmazott, mindannyiunkat ugyanaz a Lélek tölt el ma is, mint akkor pünkösdkor az apostolokat. Nem tudták, mi vár rájuk. Számítottak Jézus ígéretére, hogy elküldi a Vigasztalót, ám nem tudták, mit jelent ez. Azóta évszázadok teltek el, de most is ugyanaz a Lélek fogja össze az egyházat. A Szentlélek fűzi össze az emberiséget. Az a Lélek, amelyet a keresztségben mindannyian megkaptunk.
Ahhoz, hogy Isten Lelke lakozzék bennük, nemcsak a bérmálás szentsége segít minket. Minden szentgyónásban és szentáldozásban Jézus Lelke erősít meg bennünket. Ugyanaz a Lélek tölt el mindannyiunkat, Isten mégsem uniformizál! – hangsúlyozta Ternyák Csaba. – Minden családnak, minden embernek, minden egyházközségnek meg van a saját egyénisége, jellemzője. Isten közösségbe gyűjt minket és vezet, de örül az egyén egyediségének.
Forrás: magyarkurir.hu, Domán Vivien/Egri Főegyházmegye
Fotó: Szántó György
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















