Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Áder János köztársasági elnök által március 15. alkalmából odaítélt állami kitüntetéseket adott át csütörtökön Budapesten, a Miniszterelnökség központi hivatalának is helyet adó Karmelita épületben.
A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült mások mellett több évtizedes, odaadó lelkipásztori szolgálata, kiemelkedő egyházdiplomáciai szerepe, valamint a katolikus nevelés érdekében végzett munkája elismeréseként dr. Ternyák Csaba metropolita, az Egri Főegyházmegye érseke.

– Mikor valakit kitüntetnek, akkor az előző életszakaszának munákája eredményeit ismerik el – mondta el az egyházi vezető a Szent István Rádiónak nyilatkozva. Az érsek hozzátette: minden, ami sikerült, azt nem egyedül tette, hanem munkatársai segítségével, így az első dolga volt köszönetet mondani nekik. – Hálás vagyok azoknak a paptestvéreknek és világi kollégáknak, akik segítik szolgálatomat – mondta az érsek.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














