Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Rangos kitüntetésben részesült az egri érsek

Kitunt

Rangos kitüntetésben részesült az egri érsek

Ez a cikk több, mint 5 éve frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Áder János köztársasági elnök által március 15. alkalmából odaítélt állami kitüntetéseket adott át csütörtökön Budapesten, a Miniszterelnökség központi hivatalának is helyet adó Karmelita épületben.

A Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetésben részesült mások mellett több évtizedes, odaadó lelkipásztori szolgálata, kiemelkedő egyházdiplomáciai szerepe, valamint a katolikus nevelés érdekében végzett munkája elismeréseként dr. Ternyák Csaba metropolita, az Egri Főegyházmegye érseke.

Jobbra: Ternyák Csaba, balra: Semjén Zsolt (Fotó: Lambert Attila, Magyar Kurír)

– Mikor valakit kitüntetnek, akkor az előző életszakaszának munákája eredményeit ismerik el – mondta el az egyházi vezető a Szent István Rádiónak nyilatkozva. Az érsek hozzátette: minden, ami sikerült, azt nem egyedül tette, hanem munkatársai segítségével, így az első dolga volt köszönetet mondani nekik. – Hálás vagyok azoknak a paptestvéreknek és világi kollégáknak, akik segítik szolgálatomat – mondta az érsek.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL