Július 4-től, jövő vasárnaptól nem kell maszkot viselni a katolikus templomokban – közölte a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia. Nem lesznek kötelezőek továbbá a járvány miatti liturgikus korlátozások sem.
Továbbra is ajánlják ugyanakkor a kézfertőtlenítést áldoztatáskor. Az egyházi törvénykönyv értelmében a megyés püspökök, illetve a velük azonos jogokat gyakorlók ettől eltérő rendelkezéseket is hozhatnak – tették hozzá.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!











