A koronavírus-járvány további hullámainak megfékezése és a betegek védelme érdekében az egészségügyi dolgozóknak mostantól már kötelező a védőoltás felvétele – közölte csütörtök este a koronavirus.gov.hu azt is jelezve, hogy az erről szóló kormányrendelet hamarosan olvasható lesz a Magyar Közlönyben.
A csütörtök este megjelent rendelet szerint a védőoltás felvétele minden még be nem oltott az egészségügyi dolgozónak kötelező, beleértve
- az alapellátásban,
- a járóbeteg-szakellátásban,
- a kórházakban,
- a mentőknél,
- a gyógyszerellátásban,
- a diagnosztikában foglalkoztatott egészségügyi dolgozókat,
- a betegszállítókat,
- és a magán egészségügyi szolgáltató által foglalkoztatott egészségügyi dolgozókat is.
Emellett az oltás kötelező mind az egészségügyi ellátást nyújtó szociális intézmények dolgozóinak, mind a szociális intézményekben egészségügyi ellátást nyújtó dolgozóknak, például az idősotthonba bejáró orvosoknak.
A még be nem oltott egészségügyi dolgozóknak legkésőbb szeptember 1-ig fel kell venni az oltás első dózisát. Az egészségügyi szolgáltatók nem hozhatnak létre új jogviszonyt olyan egészségügyi dolgozóval, aki nem veszi fel az oltást és meg kell szüntetni a jogviszonyt azzal az egészségügyi dolgozóval, aki megtagadja az oltás felvételét.
A munkáltató felhívhatja az egészségügyi dolgozót arra, hogy igazolja a védőoltás felvételét, illetve arra is, hogy a védőoltást a határidőig felvegye avagy az oltás alóli mentességet megalapozó orvosi szakvéleményt bemutassa.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















