Lépjen kapcsolatba velünk

Öt közutas baleset is történt az elmúlt héten az autópályákon, az egyik Füzesabonynál

Forgalomkorlatozas

Öt közutas baleset is történt az elmúlt héten az autópályákon, az egyik Füzesabonynál

Ez a cikk több, mint 4 éve és 10 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Elképesztő héten vannak túl a közutasok, az elmúlt napokban ugyanis öt, a Magyar Közút utakon dolgozó munkavállalóját is érintő balesetet okoztak az autópályákon közlekedők. A közutasok szerencsére személyi sérülést nem szenvedtek, de az egyik balesetben több közlekedő is megsérült, anyagi károk keletkeztek, két esetben az ütközést okozó ráadásul azonnal elhagyta a helyszínt – számolt be róla a cég.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. már a nyár elején előre felhívta a figyelmet, hogy várhatóan kimagaslóan sok nyaralni vágyó választ belföldi úticélt idén, a megnövekedett forgalomhoz pedig az elmúlt 10 év legnagyobb volumenű útfelújítási programja társul. Az úton lévők tehát számos esetben találkozhatnak munkaterülettel, ahol hús-vér szakemberek sokasága végzi folyamatosan a felújítási és a napi üzemeltetési, burkolatjavítási, növényzetgondozási munkákat. Sajnos továbbra is rengetegen közlekednek felelőtlenül és hagyják figyelmen kívül a jelzéseket – írják.

Hétfőn az M3-as autópálya Vásárosnamény felé vezető oldalán egy kamion a leállósávon tartózkodó útellenőri autónak ütközött érintőlegesen. A kamion sofőrje az ütközés után nem állt meg, az útellenőr a 14 kilométerre lévő kálmánházi pihenőnél érte őt utol. Ugyanezen a napon az autópálya Budapest felé vezető oldalán, Hejőkürt térségében egy munkavégzést biztosító tehergépjármű ütközési energiaelnyelő szerkezetébe hajtott egy személygépkocsi. A sofőr a helyszínt ebben az esetben is elhagyta.

Kedden, az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán a leálló sávon előjelző közutas járműbe hajtott egy személyautó. Míg szintén azon a napon az M3-as autópálya Nyíregyháza felé vezető oldalán, Füzesabony térségében történt a negyedik baleset. Egy személyautó a leállósávon dolgozó munkagépébe rohant, majd összeütközött egy másik gépkocsival is. Az ötödik baleset az M1-es autópályán a Hegyeshalom vezető oldalon történt, ahol a közúton dolgozókat és a munkagépet biztosító ütközésienergia elnyelő berendezésnek ütközött egy személygépkocsi sofőrje.

A 2000-es évtől napjainkig 18 mérnökségi szakember hunyt el munkaterületen figyelmetlen vagy szabálytalan közlekedők miatt, számos esetben a balesetet okozók is megsérültek. Munkatársai védelmében két évvel ezelőtt ezért indította el a társaság és tartja folyamatosan napirenden a „Biztonságunk az Ön kezében van!” kampányát. Ennek ellenére rendszeresen történnek balesetek a munkaterületek térségében és szinte hetente törnek össze figyelmetlen autósok a munkaterületek elejére kihelyezett ütközési energiaelnyelő szerkezeteket. 

A Magyar Közút továbbra is arra kéri a közlekedőket, hogy fokozott óvatossággal vezessenek, a munkaterületekre figyelmeztető és ott érvényben lévő korlátozásokat tartsák be és még utazás előtt tervezzék meg optimális útvonalukat, kalkulálják be a munkavégzésekhez esetlegesen kapcsolódó hosszabb menetidőket a www.utinform.hu oldal segítségével.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közlekedés kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL