Lépjen kapcsolatba velünk

Rangos szakmai elismerésben részesült Dr. Szoboszlay István az egri kórház főorvosa

Dr. Szoboszlay István

Rangos szakmai elismerésben részesült Dr. Szoboszlay István az egri kórház főorvosa

Ez a cikk több, mint 4 éve és 9 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Dr. Szoboszlay István a Markhot Ferenc Kórház Központi Laboratóriumának  vezető főorvosa Pándy Kálmán Díjban részesült Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság (MLDT) vezetőségének döntése alapján. Az elismerését a diagnosztikai tevékenységéért, a laboratóriumi ellátás szervezésében kifejtett teljesítményéért, valamint az orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikusok képzésében nyújtott munkájáért ítélték oda – tájékoztatta portálunkat a kórház.

Dr. Szoboszlay István Egerben született 1960-ban. Az egri Dobó István Gimnáziumban érettségizett, a Debreceni Orvostudományi Egyetemen szerzett orvosi diplomát „cum laude” minősítéssel. Klinikai laboratóriumi vizsgálatokból szakvizsgázott jeles eredménnyel 1990-ben Budapesten. Nős, felesége gyermekorvos, három felnőtt gyermekük van.

Speciális továbbképzései: klinikai farmakológia „Good Clinical Practice” 1991-ben és 2021-ben, minőségügyi belső auditor. Német nyelvből középfokú állami nyelvvizsgát tett.

Tudományos tevékenységét 3 díjnyertes pályamunka, 5 közlemény, 44 előadás, poszter dokumentálja, melyből 15 az MLDT és a MOLSZE nagygyűlésein, egy pedig a szlovák labordiagnosztikai társaság pozsonyi kongresszusán került bemutatásra.

Egy labordiagnosztikai kiadványban szerző és szerkesztő, egy szakkönyvben szakmai lektor. 2009-től a magyarországi Lab Tests Online munkacsoport szerkesztőbizottsági tagja. 1986 óta az egri Kossuth Zsuzsa Egészségügyi Szakiskola szakmai tárgyainak oktatója, 1999-2001-ig az Egészségügyi Minisztérium oktatási szakértője volt. Középiskolásoknak 2018-tól szervez munkatársaival pályaorientációs előadást, laborbemutatót. Preanalitika tárgykörben háziorvosok, asszisztensek számára rendszeresen tart kreditpontos továbbképzést, szakmai irányelv ismertetőt. 2008-tól a Debreceni Egyetem orvosdiagnosztikai laboratóriumi analitikus hallgatóinak gyakorlatvezetője az egri Markhot Ferenc Oktatókórházban, szakdolgozat témavezető, opponens. Nyolc éve részt vesz az egyetem ODLA BSc diplomás analitikus képzés államvizsga bizottság munkájában. Az MLDT Felügyelő Bizottságának tagja. 2020-tól területi szakfelügyelő főorvos.

2011-től a Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet Központi Laboratóriumának vezetőjeként egy jól képzett, dinamikus csapatot irányít, mely az öt éve Európai Uniós projekt révén megújult automatizált laboratóriumban korszerű diagnosztikai ellátást biztosít Heves megyében.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL