Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Ezek a járványügyi szabályok léptek életbe az Egri Főegyházmegye templomaiban

Bazilika

Ezek a járványügyi szabályok léptek életbe az Egri Főegyházmegye templomaiban

Ez a cikk több, mint 4 éve és 7 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A fokozódó járványhelyzetre való tekintettel az alábbi rendelkezéseket léptették hatályba Eger és az Egri Főegyházmegye templomaiban.

A templomok bejáratánál a szenteltvíztartókat kiürítették és kézfertőtlenítőt helyeztek el, illetve a szentmiséken, egyéb liturgikus tevékenységek során, és minden zárt helyiségben tartott rendezvényen az orrot és szájat eltakaró maszk használata kötelező!

A szentmisék során javasolják a kézfogás mellőzését, valamint a vírusfertőzés, influenza, vagy egyéb megfázásos betegség tüneteivel arra kérik a híveket, hogy ne menjenek szentmisére, és ne vegyenek részt templomi imaalkalmakon – írják az Egri Főegyházmegye honlapján.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL