A fokozódó járványhelyzetre való tekintettel az alábbi rendelkezéseket léptették hatályba Eger és az Egri Főegyházmegye templomaiban.
A templomok bejáratánál a szenteltvíztartókat kiürítették és kézfertőtlenítőt helyeztek el, illetve a szentmiséken, egyéb liturgikus tevékenységek során, és minden zárt helyiségben tartott rendezvényen az orrot és szájat eltakaró maszk használata kötelező!
A szentmisék során javasolják a kézfogás mellőzését, valamint a vírusfertőzés, influenza, vagy egyéb megfázásos betegség tüneteivel arra kérik a híveket, hogy ne menjenek szentmisére, és ne vegyenek részt templomi imaalkalmakon – írják az Egri Főegyházmegye honlapján.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















