Holló Balázs a Kaposvári Rövidpályás Országos Bajnokság legeredményesebb versenyzői közé került a hétvégén. Decemberben pedig jön a világbajnokság. Interjú.
Múlt hét csütörtöktől zajlott a megmérettetés, Holló Balázs 400 méteres gyorsúszásban győzedelmeskedett, 3:40-es időt úszott.
– Ezzel első lettél.
– És a fiók mezőnyében ez ért a legtöbb LEN-pontot, így kerültem vele a legeredményesebbek közé.
– Jó formában vagy.
– Egész jól halad a felkészülés. Sőt, erre a versenyre nem is készültünk igazán, de van olyan versenyszám, ami végül egyéni csúccsal zárult, van amelyikben a legjobbakhoz közel voltunk. Edzőmmel együtt elégedetten távoztunk a megmérettetésről.
– Ma pihenő?
Igen. De holnap délután kezdődik az edzés újra, decemberben Abu-Dzabiban lesz a világbajnokság, arra készülünk. Szeretnék döntőbe jutni 400 méteres gyorson és 400 méteres vegyesúszásban is. Aztán karácsonykor majd egy-két nap pihenő belefér.

– Nem volt könnyű az idei éved: amikor olimpiai szintidőket kellett volna úsznod, betegség hátráltatott, az olimpiai váltótokat pedig egy társad szabálytalan fordulója miatt kizárták a versenyből.
– Igen, de ezek már nem foglalkoztatnak. Muszáj túllendülni, nem vághatnak földhöz ezek az életem végéig. Túlteszem magam mindenen a lehető leggyorsabban, és csak a jövő tekintek. Most tehát az elsődleges a közelgő világbajnokság.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














