A templomkertben felállított karácsonyfánál és Betlehemnél vasárnap délután tartották az ünnepséget.
16 óra 30 perckor kezdődött a program. Előbb a fertálymesterek képviseletében dr. Herczeg László szólt. Beszélt arról egyebek mellett, hogy ebbe a korán sötétedő időszakban a tv villódzása helyett érdemes inkább az adventi koszorú gyertyáinak fényénél elmélkedni, és gondolni arra, hogy Jézus azt mondta: „Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.”

Ezután Koós Ede, a Szent Lajos plébánia plébánosa köszöntötte a jelenlévő gyerekeket, óvodapedagógusokat, szülőket és híveket.

Ezúttal a Ney Ferenc Óvoda Gyermekkert Tagóvoda gyermekei adták elő kis ünnepi műsorukat, majd a Mikulás által küldött csokoládékat kapták jutalmul. A karácsonyfa mellett bográcsban főtt a forró tea, a gyerekek, felnőttek jót beszélgettek, majd a hívek bevonultak a templomba, ahol 17 órakor szentmise kezdődött.
Fotók: amatőr képek, Lajosvárosi plébánia Facebook-oldala.
Korábban írtuk:
Felgyulladt az első adventi gyertya lángja a Lajosvárosban
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















