Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Felgyulladt a második adventi láng a Lajosvárosban is

Laj1

Felgyulladt a második adventi láng a Lajosvárosban is

Ez a cikk több, mint 4 éve és 6 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A templomkertben felállított karácsonyfánál és Betlehemnél vasárnap délután tartották az ünnepséget.

16 óra 30 perckor kezdődött a program. Előbb a fertálymesterek képviseletében dr. Herczeg László szólt. Beszélt arról egyebek mellett, hogy ebbe a korán sötétedő időszakban a tv villódzása helyett érdemes inkább az adventi koszorú gyertyáinak fényénél elmélkedni, és gondolni arra, hogy Jézus azt mondta: „Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.”

Dr. Herczeg László beszél

Ezután Koós Ede, a Szent Lajos plébánia plébánosa köszöntötte a jelenlévő gyerekeket, óvodapedagógusokat, szülőket és híveket.

Koós Ede szól a gyerekekhez

Ezúttal a Ney Ferenc Óvoda Gyermekkert Tagóvoda gyermekei adták elő kis ünnepi műsorukat, majd a Mikulás által küldött csokoládékat kapták jutalmul. A karácsonyfa mellett bográcsban főtt a forró tea, a gyerekek, felnőttek jót beszélgettek, majd a hívek bevonultak a templomba, ahol 17 órakor szentmise kezdődött.

Fotók: amatőr képek, Lajosvárosi plébánia Facebook-oldala.

Korábban írtuk:

Felgyulladt az első adventi gyertya lángja a Lajosvárosban
Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL