December 19-én, vasárnap 17 óra 30 perctől láthatjuk őket a Dobó téren. A 25 fős kórus adventi repertoárja több mint 500 (!) művet ölel fel.
Az Eger Advent programsorozat keretében adja újabb adventi koncertjét az Egri Érseki fiúkórus. A jelenleg 25 főt számláló Egri Érseki Fiúkórus idén ünnepelte 10 éves Jubileumát. Az alapítójuk, dr. Ternyák Csaba egri érsek 10 évvel ezelőtt karolta fel az ötletet, mellyel alapító karnagyuk, Schmiedmeiszter Szilvia kereste fel őt, ezáltal fenntartójukat, az Egri Főegyházmegyét. A kórus legfiatalabb tagja jelenleg 8 éves, legidősebb tagjuk pedig 20 éves múlt. Adventi repertoárjuk több mint 500 évet ölel fel. Koncertjükön zongorán közreműködik Bajzáth Linda, szólót énekel Szajkó Anita, vezényel Schmiedmeiszter Szilvia.
A Facebook-esemény elérhető ITT.
Nemrég a Mikulás-napi koncertről adtunk előzetes interjút, augusztusban pedig az elmúlt 10 év alatt elért sikerekről is kérdezte a kórusvezetőt az Eger Hírek.
– Megjártuk a felújított Zeneakadémia színpadát, a Kongresszusi Központot, énekeltünk a Budai várban, a Püspöki palotában, ahol jelen volt Erdő Péter bíboros, Áder János köztársasági elnök. Meghívást kaptunk Sanghajba, ahol 5 kihívással teli, de csodás napot töltöttünk, a Magyar Kultúra Napján énekelhettünk. Ezen kívül voltunk Grazban és Bécsben turnézni, amelyek a leginkább motiválóknak hatnak a gyerekekre. Hasonló turné élményekre magam is emlékszem gyerekkoromból. Emellett mégis a legnagyobb és leginkább szívet melengető élményeink, amikor elmegyünk egy kicsi település kicsi templomába, és a vasárnapi szentmisén ötven-hatvan embernek énekelhetünk úgy, hogy lehet, hogy ott 20 éve nem járt kórus, aki énekelt volna.
Ezekről tehát Schmiedmeiszter Szilvia mesélt korábban:
10 éves lett az Egri Érseki Fiúkórus
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















