EKG készüléket, illetve véroxigénszint mérőt adományozott az összegyűlt adventi felajánlásokból, illetve egyéb támogatásokból a Rotary Club Eger az Egri Gyermekotthon és Fogyatékosok Otthona lakói számára. A segédeszközök jelentősen elősegítik majd a hátrányos helyzetű, illetve súlyos testi fogyatékkal élő lakók mindennapi életét, valamint egészségmegőrzését – hangzott el a keddi átadón. Az orvosi segédeszközök értéke, mintegy 300 ezer forint.

EKG készüléket, valamint véroxigénszint mérőt kapott a keddi napon az Egri Gyermekotthon és Fogyatékosok Otthona a Rotary Club Eger által összegyűjtött adományokból.
Az állami fenntartásban lévő Egri Gyermekotthon és Fogyatékosok Otthona 1966-ban nyitotta meg kapuit. Az intézmény a középsúlyos értelmi sérült, illetve halmozottan hátrányos helyzetű fiatalok számára nyújt teljes körű ellátást Egerben a Szalapart utca 84. szám alatt található épületben.
Az Eger Rotary Club működésének alapelve az adománygyűjtések célszerű felhasználása, illetve a helyi intézmények támogatása
– hangsúlyozta Murányi Zoltán, az egri Rotary Club elnöke az átadó ünnepségen.
Hozzátette: Célkitűzéseink között szerepel, hogy a leghatékonyabban tudjunk segíteni a társadalom nehéz helyzetben lévő tagjainak. A legutóbbi adventi adománygyűjtést úgy hirdettük meg, hogy az Egri Gyermekotthon és Fogyatékosok Otthona részesüljön a felajánlásokból.
A mai napon átadott EKG készülék, valamint véroxigénszint mérő megvásárlása az adventi adománygyűjtésből, illetve egyéb forrásokból valósulhatott meg mintegy 300 ezer forint értékben
– emlékeztetett Murányi Zoltán.
Minden esetben a Rotary Club Eger az adott intézmény vezetőjétől kér segítséget arra vonatkozóan, hogy melyik lenne a legpraktikusabb és leghasznosabb eszköz, amivel az intézmény működését támogatni tudnák.

Dr. Zagyva Béla, a Rotary Club Eger kincstárnoka kérdésünkre beszámolt arról, hogy az akkumulátoros EKG készülék és a szintén akkumulátoros véroxigénszint mérő rendkívül megkönnyíti majd az otthon lakóinak és dolgozóinak mindennapjait.
Hozzáfűzte:
Az elmúlt héten létrejött kimutatás alapján elmondható, hogy 2011 óta évente mintegy 16 millió forintos támogatási összeggel járult hozzá a Rotary Club a Heves megyei, illetve az egri intézmények támogatásához.
Ezenfelül a Rotary Club Eger nem csak a környékbeli intézményeket, hanem például az erdélyi Magyardécsei Általános Iskolát is támogatta a pandémia ideje alatt.

A nagylelkű adományért köszönetét fejezte ki az Egri Gyermekotthon és Fogyatékosok Otthona intézmény vezetője, Vig Anita.
Mint közismert; súlyos, halmozottan sérült gyermekeket látnak el az intézmény munkatársai, és az orvosi segédeszközök bármikor életet menthetnek. Jelen pillanatban 160 férőhelyen teljes körű ellátást biztosítanak a lakók számára az intézményben dolgozó ápolók.
Elsősorban a lakók ápolása során fogják majd használni az két orvosi segédeszközt
– tette hozzá Vig Anita.

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















