Pénteken ítélet született a 2019-ben történt felnémeti buszbaleset ügyében, melyben egy idős nő életét vesztette. A bíróság zárt tárgyaláson a vádlottat közúti baleset okozásának vétségében mondta ki bűnösnek. Ezért őt a bíróság egy év szabadságvesztésre és tizenegy hónap járművezetéstől eltiltásra ítélte. A szabadságvesztés végrehajtását két év próbaidőre felfüggesztették.
Az ítélet nem jogerős, az ügyész a jogorvoslati nyilatkozat bejelentésére három napot tartott fenn. A vádlott és védője felmentésért jelentettek be fellebbezését teljes téves tényállás miatt, elsődlegesen bűncselekmény, másodlagosan bizonyítottság hiányában – az Egri Járásbíróság döntéséről Hoszné dr. Nagy Tímea bíró tájékoztatta portálunkat.
Az ügyről:
A sofőr Kovács Jakab úton megállt a buszöbölben, az utasok leszállása után az ajtókat becsukta, és elindult, azonban nem vette észre, hogy egy idős nő lábát odacsukta az ajtóval.
A 80 éves nénit elrántotta a busz, és a jármű alá került, majd az induló busszal át is hajtott rajta a sofőr. A nő olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét vesztette.
A bíróság szerint az asszony halála azért következett be, mert a buszsofőr megszegte a KRESZ azon szabályát, miszerint csak akkor jelezheti a sofőr a busz indulását, ha az utasok már fel- és leszálltak, illetve csak akkor jelezheti az indulási szándékot, ha az ajtók becsukódtak.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















