Kevesebben tekertek a Tisza-tónál Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság Kiskörei Szakaszmérnökség adati szerint a nyár utolsó hónapjában. Míg tavaly augusztusban 22 ezer 882 biciklis haladt át a Kiskörei vízlépcső üzemi hídján, addig idén augusztusban majd tízezerrel kevesebben.
A mérnökség közösségi oldalán számolt be az eredményekről, idén augusztusban 13 ezer 401 kerékpáros hajtott át a Kiskörei Vízlépcső üzemi hídján. Ez ugyan a harmadik legnagyobb havi forgalom az év nyolcadik hónapjában 2012 óta, de jelentős visszaesés 2021 és 2020 – 22 ezret meghaladó forgalmú – augusztusa után.
Hozzátették, tavaly szeptemberben regisztráltak Kiskörén az idei augusztusihoz hasonló biciklis-számot. Ezzel 2022 első nyolc hónapjában összesen 59 608 kétkerekű gurult át a duzzasztón.
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















