Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Ministránstalálkozót tartottak Egerben

M1

Ministránstalálkozót tartottak Egerben

Ez a cikk több, mint 3 éve és 8 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A pandémia miatt kimaradt három év után – többszáz fő részvételével – tartották meg szombaton a főegyházmegyei ministránstalálkozót Egerben. A misében Resch Tamás beszélt, aki a háború alatt álló Ukrajnában, a Munkácsi Egyházmegyében szolgál misszionáriusként.

A délelőtti szentmise elején a fiatalokat Lóczi Tamás érseki tanácsos, az Egri Hittudományi Főiskola spirituálisa köszöntötte – tudósított az eseményről az Egri Főegyházmegye honlapja.

A szentmisét Ternyák Csaba érsek mutatta be. A főpásztor azt mondta, mi vagyunk azok a makacs emberek, akik csak Jézusnak szolgálunk, őt viszont akkor is szolgáljuk, ha esik az eső, fúj a szél, háború van, infláció van, millió gond gyötri az embereket. Számunkra akkor is a legfontosabb, hogy Jézusnak szolgálunk – ezekkel a gondolatokkal köszöntötte az egybegyűlteket, azt kérve, hogy legyen ez egy igazi örömünnep, amikor egymással találkozunk.

A szentbeszéd megtartására Resch Tamás káplánt kérte fel az érsek, aki a Munkácsi Egyházmegyében, Kárpátalján, Ukrajnában teljesít missziós szolgálatot. Ő arról beszélt, sokan értik, hogy milyen fontos szó a „szolgálat”, és aki Jézusnak, az Istennek szolgál, annak – ahogy a Bibliában áll – neve fel van írva a Mennyországban.

Azt mondta, amikor kérjük az Istent, szívesen segít nekünk. Olyan ez, mint amikor valakinek benne van a száma a mobilunkban. Ha valamelyik barátunk keres, rögtön szívélyesen vesszük fel. Mi sem egy idegent hívunk, hanem egy ismerőst, aki tudja, hogy a szolgái vagyunk, ő az, aki megment bennünket. A mi szolgálatunk nem is igazi szolgálat, hiszen sokkal inkább Isten az, aki szolgál nekünk. Ő az, aki csak annyit mondott, legyen világosság és lett világosság, annyit mondott, hogy essen az eső és esett az eső, legyen szárazföld és lett szárazföld; ha ő valamit parancsol nekünk, az magától megtörténik, anélkül, hogy mi összetörnénk magunkat – mondta a káplán.

A szentmise végén Ternyák érsek köszönetet mondott a találkozó előkészítésében dolgozóknak, a szentmisében koncelebráló atyáknak, mindenkinek, aki végezte a szolgálatát. Egyúttal dicsérte a ministránsokat, akik „olyanok, mint a kisangyalok”, majd felkérte Vízi Jánost, az egri Belváros Főplébánia káplánját, hogy szóljon a ministránsokhoz. Ő arra hívta fel a figyelmet, hogy egy évvel ezelőtt 10 ifjúsági régiót hozott létre az érsek az Egri Főegyházmegyében, amelyek programokat szerveznek, épp azért, hogy a fiatalok megtapasztalhassák a közösségbe tartozás élményét. A ministránstalálkozó egész napos programsorozata a szentmise után egy közös fénykép készítésével folytatódott, az esős idő miatt bent a bazilikában.

Nyitókép: a szentmise pillanata. (Forrás: Egri Főegyházmegye)

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL